آتش سوزی جنگل‌ها در جنوب غربی ایران از کنترل خارج شده است

بخشدار لوداب از توابع بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از آتش سوزی گسترده در جنگل ها خبر داد که کنترل آن از دست خارج شده است.

۲۴.۰۶.۲۰۲۰
آتش سوزی جنگل‌ها در جنوب غربی ایران از کنترل خارج شده است

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

جمال روحانی، بخشدار لوداب از توابع شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی از کنترل خارج شده است و نیاز فوری و جدی به نیروی کمکی و تجهیزات و امکانات داریم.

به گزاری خبرگزاری ایسنا، وی با بیان اینکه این آتش از ساعت ۱۴ روز سه شنبه آغاز شده است تصریح کرد: تا کنون بیش از ۸۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه در آتش سوخت و در صورتی که نیرو و تجهیزات به کمک ما نیاید میزان خسارات چند برابر خواهد شد.

بخشدار لوداب با بیان اینکه علت آتش سوزی فعلا مشخص نیست و در حال بررسی است، تصریح کرد: از دستگاه‌ها، نیروهای مردمی و دوستداران منابع طبیعی درخواست داریم که برای مهار و خاموش کردن آتش به کمک ما بشتابند.

گفتنی است از ابتدای سال جاری خورشیدی در ایران تاکنون ۲۴۰ مورد آتش‌سوزی در ۱۱ استان این کشور رخ داده است. آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مناطق حفاظت‌شده زاگرس در استان‌های کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان ایران در حالی ادامه دارد که فعالان محیط زیست نسبت به نابودی گسترده این مناطق هشدار می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *