آمادگی شهرهای جنوب شرقی ترکیه برای میزبانی از گردشگران

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
آمادگی شهرهای جنوب شرقی ترکیه برای میزبانی از گردشگران

فهرست مطالب

آمادگی شهرهای جنوب شرقی ترکیه برای میزبانی از گردشگران

شهرهای جنوب شرقی ترکیه با اماکن تاریخی، مذهبی، فرهنگی و طبیعت بی‌همتایش در انتظار میزبانی از گردشگران در روند عادی‌سازی روال زندگی با کاهش سطح تمهیدات کرونایی است.

۰۹.۰۶.۲۰۲۰
آمادگی شهرهای جنوب شرقی ترکیه برای میزبانی از گردشگران

غازی آنتپ-شانلی‌اورفا/ خبرگزاری آناتولی

شهرهای جنوب شرقی آناتولی ترکیه از دیرباز به دلیل موقعیت مهد تمدن‌های مختلف باستانی بوده، همواره از نقاط اصلی گردشگری برای توریست‌های داخلی و خارجی بوده است.

اکنون با کاهش سطح تدابیر بهداشتی به خاطر شیوع ویروس کرونا در ترکیه و برخی کشورهای جهان، شهرهای مهم این منطقه مانند غازی آنتپ، ماردین، آدی‌یامان، شانلی اورفا، دیاربکر دروازه‌های خود را به روی گردشگران گشوده است.

– ایستگاه نخست؛ غازی آنتپ

غازی آنتپ که از لحاظ تنوع غذایی یکی از مهمترین شهرهای ترکیه و جهان شناخته می‌شود، موزه‌های بزرگ و سنگ فرش‌های موزائیکی باستانی مهمی را در خود جا داده است.

– کوه نمرود آدی‌یامان

کوه نمرود از مهمترین اماکن تاریخی آدی‌یامان محسوب می‌شود و گردشگرانی که از شهر غازی آنتپ خارج شده‌اند، می‌توانند با حضور در کنار مجسمه‌های باستانی در ارتفاعات این کوه به تماشای منظره زیبای کوهستانی بنشینند.

– اورفا؛ مهد تمدن‌‌ها

شانلی اورفا که قدیمی‌ترین معبد بشریت «گؤبکلی تپه» با قدمت بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ سال به عنوان نقطه آغاز تمدن را در خود گنجانیده است، از اماکن مذهبی و باستانی دیگر نیز برخوردار است.

«بالیکلی گؤل» یه روایتی محل تولد حضرت ابراهیم نیز در این شهر قرار دارد.

دیاریکر؛ شهر کهن

دیاربکر و مناطق اطرافش همواره در کانون توجه انسان‌های باستان قرار گرفته و از این رو شمار زیادی تمدن در این منطقه شکل گرفته و جای خود را به تمدن‌های دیگر داده است.

اولوجامع که از لحاظ قدمت یکی از قدیمی ترین مساجد آناتولی و به عنوان پنجمین حرم شریف جهان اسلام شناخته می ‌شود، نیز در شهرستان سور دیاربکر قرار دارد. همچنین مسجد حضرت سلیمان و مزار برخی از اصحاب پیامبر اسلام نیز در این منطقه قرار دارد.

قلعه «زرزوان» در شهرستان چنار که به عنوان پادگان سربازان امپراتوری روم مورد استفاده قرار می‌گرفت، اکنون در فهرست موقت میراث فرهنگی یونسکو قرار داشته و جزء یکی از جاذبه‌‌‌های این منطقه به شمار می‌رود.

شهرستان اغیل که به روایتی مزار ۹ پیامر از جمله الیسع و ذوالکفل در این شهرستان قرار دارد.

ایستگاه پایانی؛ ماردین

شهر ماردین در این منطقه با بافت شهری متفاوت و کلیسا، صومعه و مساجد تاریخی‌اش تجربه‌ای متفاوت برای گردشگران رقم می‌زند. بخش قدیمی ماردین یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری این شهر بوده و از زیبایی‌‌های خاص خود برخورد است.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *