ابراز رضایت شهروندان بازگشتی از خارج از شرایط قرنطینه در ترکیه

شهروندان ترکیه که با شیوع ویروس کرونا از عربستان سعودی، الجزایر و تونیس به کشور بازگردانده شده اند٬ از شرایط قرنطینه خود و ارائه خدمات ابراز رضایت می‌کنند.

۰۶.۰۵.۲۰۲۰
ابراز رضایت شهروندان بازگشتی از خارج از شرایط قرنطینه در ترکیه

آدی‌یامان/خبرگزاری آناتولی

ششصد و پنجاه و پنج شهروند ترکیه که پس از شیوع ویروس کرونا از کشورهای عربستان سعودی، الجزایر و تونیس بازگردانده شده و در خوابگاهای شهر آدی‌یامان تحت قرنظینه قرار گرفته اند٬ از شرایط موجود راضی‌اند.

فکرت کلش، مدیر کل جوانان و ورزش استان آدی‌یامان طی گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه از اولین گروه ۵۰۰ نفره که از منته‌نگرو به کشور بازگردانده شده بودند، به مدت ۱۴ روز میزبانی کرده اند، گفت: این روزهای ماه مبارک رمضان از دومین گروه مسافران مهمانی می‌کنیم. تلاش داریم تا فضای ماه رمضان را مهمانان‌ما احساس کنند. برای آنها برنامه‌های ویژه این ماه را برپا می‌کنیم. تمام احتیاج آنها توسط ما فراهم می‌شود.

الیاس اوزآلتون، یکی از این شهروندان که در خوابگاه آدی‌یامان دوره قرنطینه خود را می‌گذراند، به خبرنگار آناتولیگفت: در ترکیه همه چیز به طور حرفه‌ای انجام می‌شود. پرسنل بهداشتی و خوابگاه از ما مراقبت ویژه به عمل می‌آورند. با مهربانی و روی خوش با ما رفتار می‌کنند. از زحمات تمام دست اندرکاران تکشر می‌کنم.

گفتنی است روند بازگرداندن شهروندان ترک مقیم خارج که مایل به بازگشت به وطن هستند، به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از دو هفته گذشته آغاز شده است.

عملیات بازگرداندن شهروندان ترکیه به ریاست فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور و با همکاری وزارتخانه‌های امور خارجه، بهداشت و حمل‌ونقل کشور انجام می‌شود. تمامی امکانات لازم برای این شهروندان طی ۱۴ روز از سوی نهادهای مرتبط وزارتخانه‌های مذکور فراهم می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *