یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا اعلام کرد کووید- ۱۹ قبل از اعلام رسمی نخستین مورد ابتلا در این کشور وجود داشت.

۱۷.۰۵.۲۰۲۰
احتمال شیوع کرونا در آمریکا پیش از اعلام رسمی

نیویورک/خبرگزاری آناتولی

به گزارش روزنامه سایتل تایمز آمریکا یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا اعلام کرد کووید- ۱۹ قبل از اعلام رسمی نخستین مورد ابتلا در این کشور وجود داشت.

بر اساس این گزارش ژان، پرستار پازنشسته ۶۴ ساله که در شهرستان «سنهومیش» واقع در نیزدیکی منطقه کرکلند از تواقع شهر سیاتل واشنگتن اقامت دارد، در پایان ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ بیمار شد‌ه‌است. وی با یادآوری اینکه در آن دوره سرفه خشک، درد بدن و تنگی نفس داشت، در ماه آوریل یک آزمایش انجام داده‌است.

به گفته وی در نتیجه این آزمایش در بدن او آنتی‌بادی یا پادتن‌ها شناسایی شده است که در بیماران کرونایی بهبود یافته دیده می‌شود.

ژان طی مصاحبه‌ای با روزنامه مذکور گفت: هنگامی که مریض بودم نمی دانستم کووید-۱۹ چه است. در پایان ماه دسامبر سال گذشته با تردید از علائم بیماری آزمایش دادم. پژشکم در پی بررسی نمونه خون من قانع شد که جدول زمانی همه‌گیری اشتباه است و کووید- ۱۹ قبل از اعلام رسمی نخستین مورد ابتلا در این کشور وجود داشت.

از سوی دیگر هدر توماس، سخنگوی دایره بهداشتی شهرستان سنهومیش در این زمینه تاکید کرد: در ماه دسامبر دومین مورد دیگری که علائم بیماری کرونا داشت و در بدن وی پادتن‌ها مشاهده شده است، وجود داشت اما این موارد در گزارش‌ها به صورت کووید-۱۹ ثبت نشده است.

این نتایج احتمال وجود ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹) قبل از اعلام رسمی نخستین مورد ابتلا در آمریکا را تقویت کرد.

لازم به ذکر است که پیشتر نیز اعلام شد نخستین مرگ ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا در تاریخ ۲۶ فوریه در ایالت واشنگتن روی داده است اما در گزارش کالبدشکافی دو جسد در منطقه سنتا کلارا شمال کالیفرنیا که روز ۶ فوریه جان باخته بودند‌ نشان داده است که علت مرگ آنها کرونا بوده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.