ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه اعلام کرد قطار باری حامل کالاهای صادراتی ترکیه به جمهوری‌های آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان به راه افتاد.

۱۸.۰۴.۲۰۲۰
ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

آنکارا/یلدیر اونال/ خبرگزاری آناتولی

عادل کارااسماعیل‌اوغلو، وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه امروز اعلام کرد که قطار حامل کالاهای صادراتی ترکیه به جمهوری های  آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان از استان قارص به راه افتاده است. این قطار ابتدا به گرجستان خواهد رفت.

وی در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «تجارت خارجی بسیاری از کشورها پس از شیوع کرونا مختل شده است. تبادل تجاری ما با چندین کشور منطقه از طریق این راه‌آهن ادامه دارد».

کارااسماعیل‌اوغلو افزود: «قطاری به طول ۹۴۰ متر و با ۸۲ کانتینر حامل کالاهای ترکیه از استان قارص عازم گرجستان شد.  محموله‌ این قطار ظرف ۹ روز به مقصد خواهد رسید. با این قطار عظیم‌الجثه نیازهای کشورهای منطقه، به‌ویژه ایران را در این روزهای سخت تامین خواهیم کرد».

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه در ادامه همچنین اظهار داشت:

«این قطار حامل اقلامی؛ مانند مواد شوینده و قطعات خودرو و غیره است و با اتخاذ تمام تدبیر لازم، رعایت فرایند ضدعفونی و بدون تماس انسان انجام می‌شود. این، طولانی‌ترین قطار باری و حامل بیشترین میزان محموله از زمان آغاز بهره‌برداری از این راه‌آهن تاکنون است».

گفتنی است راه‌آهن باکو-تفلیس-قارص در سال ۲۰۱۷ به بهره‌بردای رسیده و ترکیه، آذربایجان و گرجستان را به‌طور مستقیم به یکدیگر وصل می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *