ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

فهرست مطالب

ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه اعلام کرد قطار باری حامل کالاهای صادراتی ترکیه به جمهوری‌های آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان به راه افتاد.

۱۸.۰۴.۲۰۲۰
ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

آنکارا/یلدیر اونال/ خبرگزاری آناتولی

عادل کارااسماعیل‌اوغلو، وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه امروز اعلام کرد که قطار حامل کالاهای صادراتی ترکیه به جمهوری های  آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان از استان قارص به راه افتاده است. این قطار ابتدا به گرجستان خواهد رفت.

وی در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «تجارت خارجی بسیاری از کشورها پس از شیوع کرونا مختل شده است. تبادل تجاری ما با چندین کشور منطقه از طریق این راه‌آهن ادامه دارد».

کارااسماعیل‌اوغلو افزود: «قطاری به طول ۹۴۰ متر و با ۸۲ کانتینر حامل کالاهای ترکیه از استان قارص عازم گرجستان شد.  محموله‌ این قطار ظرف ۹ روز به مقصد خواهد رسید. با این قطار عظیم‌الجثه نیازهای کشورهای منطقه، به‌ویژه ایران را در این روزهای سخت تامین خواهیم کرد».

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه در ادامه همچنین اظهار داشت:

«این قطار حامل اقلامی؛ مانند مواد شوینده و قطعات خودرو و غیره است و با اتخاذ تمام تدبیر لازم، رعایت فرایند ضدعفونی و بدون تماس انسان انجام می‌شود. این، طولانی‌ترین قطار باری و حامل بیشترین میزان محموله از زمان آغاز بهره‌برداری از این راه‌آهن تاکنون است».

گفتنی است راه‌آهن باکو-تفلیس-قارص در سال ۲۰۱۷ به بهره‌بردای رسیده و ترکیه، آذربایجان و گرجستان را به‌طور مستقیم به یکدیگر وصل می‌کند.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *