ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه - املاک

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه اعلام کرد قطار باری حامل کالاهای صادراتی ترکیه به جمهوری‌های آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان به راه افتاد.

۱۸٫۰۴٫۲۰۲۰
ادامه تبادل تجاری ترکیه با ایران و آسیای میانه

آنکارا/یلدیر اونال/ خبرگزاری آناتولی

عادل کارااسماعیل‌اوغلو، وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه امروز اعلام کرد که قطار حامل کالاهای صادراتی ترکیه به جمهوری های  آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و ازبکستان از استان قارص به راه افتاده است. این قطار ابتدا به گرجستان خواهد رفت.

وی در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «تجارت خارجی بسیاری از کشورها پس از شیوع کرونا مختل شده است. تبادل تجاری ما با چندین کشور منطقه از طریق این راه‌آهن ادامه دارد».

کارااسماعیل‌اوغلو افزود: «قطاری به طول ۹۴۰ متر و با ۸۲ کانتینر حامل کالاهای ترکیه از استان قارص عازم گرجستان شد.  محموله‌ این قطار ظرف ۹ روز به مقصد خواهد رسید. با این قطار عظیم‌الجثه نیازهای کشورهای منطقه، به‌ویژه ایران را در این روزهای سخت تامین خواهیم کرد».

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت ترکیه در ادامه همچنین اظهار داشت:

«این قطار حامل اقلامی؛ مانند مواد شوینده و قطعات خودرو و غیره است و با اتخاذ تمام تدبیر لازم، رعایت فرایند ضدعفونی و بدون تماس انسان انجام می‌شود. این، طولانی‌ترین قطار باری و حامل بیشترین میزان محموله از زمان آغاز بهره‌برداری از این راه‌آهن تاکنون است».

گفتنی است راه‌آهن باکو-تفلیس-قارص در سال ۲۰۱۷ به بهره‌بردای رسیده و ترکیه، آذربایجان و گرجستان را به‌طور مستقیم به یکدیگر وصل می‌کند.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه

شرکت مهاجرتی شایان

اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاورین ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!