ادامه تحصن مادران در اعتراض به ربوده شدن فرزندانشان توسط پ.ک.ک

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ادامه تحصن مادران در اعتراض به ربوده شدن فرزندانشان توسط پ.ک.ک

فهرست مطالب

تحصن اعتراض‌آمیز مادرانی که فرزندان‌شان از سوی تروریست‌های پ.ک.ک به کوه قندیل در شمال عراق ربوده شده‌اند، مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در استان دیاربکر ترکیه همچنان ادامه دارد.

۱۶.۰۴.۲۰۲۰
ادامه تحصن مادران در اعتراض به ربوده شدن فرزندانشان توسط پ.ک.ک

دیاربکر/ حسن ناملی/ خبرگزاری آناتولی

اعتراض مادرانی از مناطق متخلف ترکیه که به امید رهایی فرزندان‌شان از دست گروه تروریستی پ.ک.ک از ۳ سپتامبر ۲۰۱۹ مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در استان دیاربکر تحصن می‌کنند، وارد دویست و بیست و هفتمین روز خود شد.

سُلماز اُوؤنچ، مادر «باران» که ۵ سال پیش در ۱۵ سالگی از سوی تروریست‌های پ.ک.ک به کوه قندیل ربوده شده است، امروز به همراه چند خانواده معترض دیگر در این تحصن شرکت کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنکار آناتولی اظهار داشت: “اگر آنها یک کمی وجدان و رحم داشته باشند، پسرم را به من پس می‌دهند. دیگر پیر و مریض هستیم. پسرم را به من بدهند. پسرم را فریب داده و ربودند. از این بچه‌ها چه می‌خواهند؟ اشک چشم‌های پدران و مادران خشک شد. پسرم، دوست‌های خود را بگیر، با آنها بیا خود را تسلیم سربازان کشورمان کن”.

امین آصلان، یک مرد اهل استان شرناق که به امید رهایی پسرش «محمود» از دست پ.ک.ک در این تحصن اعتراض‌آمیز شرکت کرده، به خبرنگار آناتولی گفت: “تروریست‌های پ.ک.ک پسرم را با همکاری حزب دموکراتیک خلق‌ها ربوده به کوه قندیل منتقل کردند. پسرم به زور اسلحه ربوده شد. ما اینجا به‌رغم مشکلات بهداشتی خود در برابر حزب دموکراتیک خلق‌ها مقاومت می‌کنیم. اگر فرزندان‌مان را به ما پس ندهند، اینجا را ترک نخواهیم کرد”.

گفتنی است هاجره آکار ۲۲ اوت ۲۰۱۹ با تحصن مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر، محمد پسرش را از دست گروه تروریستی پ.ک.ک نجات داد. او با این اقدام به الگویی برای مادرانی که فرزندانشان قربانی گروه تروریستی پ.ک.ک می‌شوند، تبدیل شده است.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *