اردوغان: آخر این هفته نیز مقررات منع آمدوشد دو روزه اجرا خواهد شد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
اردوغان: آخر این هفته نیز مقررات منع آمدوشد دو روزه اجرا خواهد شد

فهرست مطالب

رئیس جمهور ترکیه از اعمال مقررات منع آمدوشد دو روزه در آخر این هفته به دلیل مقابله با کرونا خبر داد.

۱۳.۰۴.۲۰۲۰

اردوغان: آخر این هفته نیز مقررات منع آمدوشد دو روزه اجرا خواهد شد

استانبول/خبرگزاری آناتولی

رجب طیب ارودغان، رئیس جمهور ترکیه پس از پایان نشست هیئت دولت در خصوص آخرین تدابیر اتخاذی در راستای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: از ساعت ۲۴:۰۰ جمعه ۱۷ آوریل تا ساعت ۲۴.۰۰ روز ۱۹ آوریل نیز مقررات منع آمد و شد اعمال خواهد شد. در ساعت پیش از اعلام منع عبور و مرور ازدحامی رخ داد که برای جلوگیری از تکرار مجدد آن تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در صورت لزوم مقررات منع عبور و مرور تمدید خواهد شد، گفت: وضع مقررات منع آمد و شد برای آخر هفته‌ها در چارچوب تدابیر پیشگیرانه از شیوع کرونا، طی دوره‌های آتی در صورت لزوم ادامه خواهد یافت.

اردوغان با تاکید بر اینکه تدابیر اتخاذی برای حفظ سلامت جامعه است، اظهار داشت: هوا در آخر هفته خوب بود و مردم می خواستند به پارک‌ها و خیابان‌ها بروند. هدف ما از مقررات منع عبور و مرور در آخر هفته جلوگیری از شیوع ویروس بود.

اردوغان ضمن اشاره به عملکرد موفق سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه خاطرنشان کرد: وزیر کشور که شاهد عملکرد موفقیت‌آمیز وی در روند مبارزه با تروریسم، بلایای طبیعی و تامین امنیت عمومی جامعه در دوران شیوع کرونا بودیم، استعفای وی را رد کردم و ایشان به کار خود ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور ترکیه اذعان داشت: ترکیه در راس کشورهایی قرار دارد که بلافاصله اقدامات و تدابیر لازم برای مقابله با ویروس کرونا را اتخاذ کرد. در زمینه تامین مواد بهداشتی و شوینده برای شهروندانمان هیچگونه مشکل و کمبودی نداریم.

وی افزود: چیزی به پایان این روزها نمانده است، به قول اجدادمان روزهای سیاه دوام نخواهند داشت.

اردوغان تصریح کرد: در برابر هیچ فشار و تحمیلی به‌ویژه برنامه صندوق بین المللی پول که مایه منت گذاری بر سر کشورمان شود، سر خم نخواهیم کرد. تاکنون یک میلیارد و ۶۱۲ میلیون لیر در چارچوب کمپین همبستگی جهت مقابله با کرونا جمع آوری شده است.

رئیس جمهور کشور با اشاره به وضعیت خوب ترکیه در مقابله با ویروس کرونا گفت: هنگامی که از شما می خواهیم در خانه هایتان بمانید، صبور باشید و به مقررات عمل کنید متوجه دشواری هایی که با آن مواجه‌اید نیز هستیم. پیشرفت‌های مهمی در راستای کنترل شیوع بیماری کوید-۱۹ داریم. ترکیه همانگونه که تحت شرایطی توان تامین امنیت مالی و جانی شهروندان را داشته، قادر به تهیه مواد غذایی، بهداشتی و پزشکی برای آنها نیز است. فاز اول بیمارستان باشاک‌شهیر ۲۰ آوریل و فاز دوم آن نیز ۱۵ می بهره برداری خواهد شد

وی با اشاره به کمک‌هایی که تا کنون ترکیه در راستای مقابله با ویروس کرونا به کشورهای جهان ارسال کرده است، اظهار داشت: تاکنون به ۳۴ کشور دنیا محموله کمک‌های پزشکی ارسال کردیم. این کمک‌ها در روزهای آینده نیز ادامه خواهند یافت.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *