اردوغان: اجازه نخواهیم داد که ادلب مجددا به میدان جنگ تبدیل شود

۰۹.۰۶.۲۰۲۰
اردوغان: اجازه نخواهیم داد که ادلب مجددا به میدان جنگ تبدیل شود

خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: دانشمندان‌ کشورمان موفق شدند داروی «فاویپیراویر» را که از آن در درمان بیماران کرونایی استفاده می‌کنیم، با سنتز خودمان تولید کنند.

اردوغان اظهار داشت:

– دفاترعقد و ازدواج از ۱۵ ژوئن و تالارهای عروسی از اول ژوئیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شروع به خدمات رسانی می‌کنند. از کارفرمایانی که در این روند به کارمندان شان مرخصی بدون حقوق داده و یا فعالیت پاره وقت در نظر گرفته اند حمایت خواهیم کرد. با پشتیبانی از اشتغال جوانان زیر ۲۵ سال، اطمینان حاصل خواهیم کرد که آنها مهارت و تجربه لازم را کسب می‌کنند.

– در پی راه‌اندازی سریع سپر کار و اشتغال در کشور، سیستم بازنشستگی تکمیلی را نیز در ۲۰۲۲ به اجرا خواهیم گذاشت.

– جایگاه خود در اقتصاد جهان را با مزایای تولید، تجارت و لوجیستیک در دوره پساکرونا تقویت خواهیم کرد. پروژه سپر اشتغال را به عنوان یک پروژه موقت نمی بینیم بلکه می‌خواهیم آن را تبدیل به ابزاری جهت دستیابی به موفقیت دائمی در حمایت از اشتغال کنیم. در خصوص حمایت از این روند که تورم را به سطح مورد نظر ما کاهش خواهد داد اراده قاطع داریم.

– از ملت خود انتظار دارم تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوره جدید از این روند حمایت کنند. اماکنی مانند رستوران‌ها و کافه‌‌ها تا ساعت  ۲۴.۰۰ باز خواهند ماند. شهروندان بالای ۶۵ سال نیز هر روز در بازه زمانی از ساعت ۱۰.۰۰ تا ۲۰.۰۰ می‌توانند از خانه خارج شوند. محدودیت رفت وآمد برای افراد زیر ۱۸ سال نیز به شرط اینکه تحت نظارت والدین خود باشند، لغو شده است. همچنین فعالیت‌های سالن‌های سینما، تئاتر و موسیقی نیز از اول ژوئیه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز خواهد شد.

– قصد داریم نرخ تورم را که امسال ۸.۵ درصد تعیین شده است، به‌طور تدریجی کاهش دهیم. می‌خواهیم این نرخ را در سال آینده به ۶ درصد، در سال ۲۰۲۲ نیز زیر ۵ درصد کاهش دهیم.

– اجازه نخواهیم داد که ادلب مجددا به میدان جنگ تبدیل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.