اردوغان: از ۱۰ هزار کودک سوری پناهنده در اروپا خبری در دست نیست

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب

فهرست مطالب
اردوغان: از ۱۰ هزار کودک سوری پناهنده در اروپا خبری در دست نیست

فهرست مطالب

اردوغان: از ۱۰ هزار کودک سوری پناهنده در اروپا خبری در دست نیست

رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه از ۱۰ هزار کودک سوری پناهنده در اروپا خبری در دست نیست گفت طی ۸ سال گذشته ۲۵ هزار پناهجو در آبهای مدیترانه جان باخته‌اند.

۲۱.۰۶.۲۰۲۰
اردوغان: از 10 هزار کودک سوری پناهنده در اروپا خبری در دست نیست

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم اختتامیه “جشنواره بین المللی فیلم مهاجرت” که از طریق ویدئوکنفرانس در آن شرکت کرد، پیرامون پناهجویان اظهارداشت: “متأسفانه، بخش قابل توجهی از مهاجر‌ت‌ها که با هدف آینده مطمئن صورت ‌گرفته، منجر به مرگ و فاجعه شده است. ترکیه موضع متفاوتی در قبال مهاجران به نمایش گذاشت.بیشتر زنان و کودکان جان خود را در آبهای مواج مدیترانه از دست داده‌، از ۱۰ هزار کودک سوری پناهنده در اروپا خبری در دست نیست. پناهجویانی که توانسته‌اند خود را به اروپا برسانند، قربانی سیاست‌های نژادپرستانه شده‌اند”.

اردوغان با بیان این ‌که تمام فرصت‌ها و امکاناتی را که برای هموطنان‌مان فراهم می‌کنیم، در اختیار پناهجویان و آوارگانی که به ترکیه پناه آورده‌اند نیز می‌گذاریم، تصریح کرد: “کشورهایی که امکانات‌ شان بیشتر از ماست، برای پذیرش پناهجویان سهمیه بندی و ظرفیت محدودی در نظر گرفته‌اند اما ترکیه بدون تبعیض نژادی، مذهبی و قومی٬ درهای خود را بر روی میلیون‌ها پناهجو باز کرده است”.

وی همچنین تاکید کرد:” هیچکدام از وعده‌های دیگر کشورها به ترکیه عملی نشد. بنابراین به تنهایی فشار مهاجرت‌های غیرقانونی را متحمل شدیم. مهاجرانی هم که توانستند به اروپا برسند، قربانی سیاست‌های نژادپرستانه، خصومت و تبعیض شدند”.

اردوغان ضمن یادآوری این‌که طی ۸ سال گذشته ۲۵ هزار پناهجو که بیشتر آن‌ها زنان و کودکان بودند، در آبهای مدیترانه جان باخته‌اند”، اظهار داشت: “تصاویری از رفتارهای غیرانسانی علیه پناهجویان که سال گذشته در مرز ترکیه با یونان ضبط شده بود، در واقع نگرش برخی کشورهای غربی نسبت به پناهجویان را برملا می‌کند”.

رئیس جمهور ترکیه در پایان با بیان این‌که سینما ابزاری قوی برای بیان داستان‌های شاد یا غم‌انگیز مهاجرت است، اظهار داشت: “باید پیش‌داوری‌های خود در باره مهاجرت را کنار گذاشته به عملکرد و نقش مهاجران در کشورهایی که در آن‌ها حضور دارند، نگاه کنیم. موضوع مهاجرت به عنوان یک پدیده جهانی به ویژه در سال‌های اخیر در دستور کار جهان قرار دارد. میلیون‌ها نفر به دلیل جنگ، بی ثباتی، تروریسم و ​​فقر مجبورند هر سال خانه‌های خود را ترک کنند”.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *