اردوغان: بازگشت به روال عادی تدریجی و گام به گام خواهد بود - املاک

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

اردوغان: بازگشت به روال عادی تدریجی و گام به گام خواهد بود

اردوغان: بازگشت به روال عادی تدریجی و گام به گام خواهد بود

رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر آنکه بازگشت به روال عادی تدریجی و گام به گام خواهد بود به تشریح برنامه‌های کشور در کاهش محدودیت‌های کرونایی پرداخت.

۰۴٫۰۵٫۲۰۲۰
اردوغان: بازگشت به روال عادی تدریجی و گام به گام خواهد بود

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی پس از نشست کابینه دولت که از طریق ویدئو کنفرانس در کاخ هوبر استانبول برگزار شد، ضمن اشاره به تدوین برنامه‌ای برای بازگشت به روند عادی زندگی پس از پاندمی کرونا اظهار داشت: این بازگشت تدریجی و گام به گام خواهد بود.

وی در تشریح این برنامه، گفت: کاهش محدودیت‌ها را به صورت مرحله‌ای در ماه‌های مه، ژوئن و ژوئیه اجرا خواهیم کرد. آخر هفته محدودیت منع عبور و مرور را ادامه خواهیم داد. افراد بالای ۶۵ سال هفته ای یک بار به مدت چهار ساعت اجازه تردد خواهند داشت. مراکز خرید به شرط رعایت مقررات از ۱۱ مه می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

اردوغان افزود: کودکان زیر ۱۴ سال از سیزدهم می می‌توانند بین ساعات ۱۱ الی ۱۵ پیاده روی کنند. گروه سنی ۱۵-۲۰ سال نیز از روز جمعه پانزدهم می می‌توانند در همین ساعات و تحت شرایط مذکور از خانه بیرون بیایند. آرایشگاه‌، پیرایشگاه و سالن‌های زیبایی نیز در صورت تامین شرایط بهداشتی، با نوبت‌دهی و به اندازه صندلی‌های موجودشان از یازدهم ماه می می‌توانند خدمات رسانی کنند.

اردوغان ضمن اشاره به آنکه به نقطه عطفی در زمینه بحران کرونا که ترکیه و تمام جهان را تحت تاثیر قرار داده، رسیده‌ایم، گفت: ”الگو وروش منحصر به فرد خودمان را برای تشخیص و درمان بیماری انجام دادیم که در نتیجه آن هم آمار مرگ و میر و همچنین ابتلا و شیوع را کاهش دادیم. در کشورمان همانند تمامی کشورهای جهان هیچ‌چیز به روال سابق و عادی بازنخواهد گشت.”

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: آمار بیماران جدید کرونا در کشورمان به ارقام هزار نفره رسیده است، شمار بهبودیافتگان بیماران کرونایی با روند صعودی ادامه دارد. در چارچوب کمپین «ترکیه‌ام، ما برای خودمان کافی هستیم» ۱ میلیارد و ۹۱۰ میلیون لیر جمع آوری شد. دولت و ملت ترکیه در مبارزه با پاندمی کرونا الگو هستند.

اردوغان خاطر نشان کرد: گروه ترویستی قصد دارد از تمرکز ترکیه به مقابله با ویروس کرونا سوءاستفاده کرده و حملات داخلی و برون مرزی خود را گسترش دهد. اجازه نخواهیم داد این خرده تروریست‌ها که تعدادشان در کشورمان بسیار کم شده، اقدامی انجام دهند

وی ضمن تاکید بر آنکه بیشتر از این نقض آتش‌بس توسط رژیم اسد در مناطق کاهش تنش را تحمل نخواهیم کرد، متذکر شد: اگر گروه ترویستی و حامیان رژیم (اسد) آنها را کنترل نکنند، ما به تنهایی می‌توانیم آنها را به راه بیاوریم. با توجه به سیر تحولات امکان اقدامات جدید در دوره پیش رو وجود دارد.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: ان‌شالله به زودی اخبار خوب و جدید از لیبی دریافت می‌کنیم. با تداوم حمایت از دولت مشروع لیبی عزم خود را برای تبدیل مجدد این منطقه به نقطه صلح جزم کرده‌ایم.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه