رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که برای بازگشت هرچه سریعتر به زندگی عادی، تمدید محدودیت‌ها و اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با کرونا تا پایان رمضان ادامه دارد.

۲۱.۰۴.۲۰۲۰
اردوغان: تا پایان رمضان به تمدید تدابیر و محدودیت‌ها ادامه خواهیم داد

استانبول/خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در جلسه با اعضای حزب عدالت و توسعه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تاکید بر ادامه تمهیدات اتخاذی در راستای مقابله با پاندمی کرونا اظهار داشت: تمدید محدودیت‌ها و اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با ویروس کرونا را تا پایان رمضان ادامه خواهیم داد تا ان‌شاءالله پس از عید فطر به حالت عادی بازگردیم.

وی با اشاره به تبعات اقتصادی ویروس کرونا گفت: شیوع ویروس کرونا، علاوه بر بخش سلامت، بزرگترین بحران اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم نیز به شمار می‌رود؛ ترکیه برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم فرصت ایستادن در مرکز یک بازسازی بین‌المللی قرار دارد.

اردوغان تاکید کرد: تفاوت ترکیه از سایر کشورها این است که از یک زیرساخت قوی بهداشتی برخوردار هستیم و تدابیر لازم را به‌موقع اتخاذ کردیم.

رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد: ترکیه نیز همانند کشورهای جهان، در حال مبارزه قاطعانه با ویروس همه‌گیر کرونا (کووید-۱۹) است.

اردوغان با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای دوران پسا کرونا، تصریح کرد: آمادگی برای دوران پساکرونا در کشور، منطقه و جهان نیز به اندازه مبارزه با شیوع این ویروس حائز اهمیت است. استیصال کشورهای توسعه یافته در مواجهه با یک بحران فراگیر٬ ضرورت بازنگری درباره پیش‌بینی آینده را ایجاب می‌کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.