اردوغان: حفتر ممکن است از روند انتقالی لیبی اخراج شود

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت حفتر هر لحظه ممکن است از روند انتقالی در لیبی اخراج شود.

۰۸.۰۶.۲۰۲۰
اردوغان: حفتر ممکن است از روند انتقالی لیبی اخراج شود

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه ۸ ژوئن در گفت‌وگو با شبکه دولتی تی آر تی با بیان اینکه پس از تماس تلفنی با ترامپ درباره روند انتقالی لیبی، ممکن است دوره جدیدی میان ایالات متحده و ترکیه آغاز شود، اظهار داشت: “حفتر هر لحظه ممکن است از روند انتقالی در لیبی اخراج شود، تحولات نشانگر این واقعیت است. با آقای پوتین در رابطه با تحولات لیبی گفت‌وگو خواهم کرد. ایشان گفته‌اند که آنجا سربازی ندارند٬ می‌خواهم در این زمینه با ایشان صحبت کنم”.

وی همچنین در زمینه تماس تلفنی خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: “اسامی وابسته به گروه تروریستی فتو را به وی ابلاغ کردیم. او نیز گفت اطلاعات مطرح شده را دریافت کرده کار‌های لازم را انجام خواهد داد”.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت:” دیدار پ.ک.ک/ ی.پ.گ با گروه تروریستی انتیفا در آمریکا معنی‌دار است. ترامپ را در جریان این موضوع قرار دادم”.

وی همچنین درباره تحولات اخیر در آمریکا تصریح کرد:” کشته شدن جورج فلوید جلوه‌ای از رویکرد نژادپرستانه است و این وضعیتی نیست که هیچ فرد با وجدانی آن را بپذیرد”.

اردوغان درخصوص اقدامات ترکیه در زمینه بهداشت گفت: “در راستای سرمایه‌گذاری‌های خود در زمینه بهداشت «وادی بهداشت» را در آنکارا تاسیس خواهیم کرد. اقدام به تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی کردیم. تقاضا برای این دستگاه بسیار بالاست. هم اکنون سفارش ۶۰ هزار دستگاه را پذیرفته ایم. هیچگاه سرمایه گذاری در کشورمان متوقف نمی‌شود.با همان عزم و اراده قبلی به تولید و سرمایه گذاری ادامه خواهیم داد. با گران فروشی و گرانفروشان برخورد خواهیم کرد. در راستای تامین امنیت اقتصادی کشور به مبارزه خود ادامه می‌دهیم زیرا این نیز نوعی تروریسم است”.

رئیس جمهور ترکیه همچنین در واکنش یونان به موضع اخیر یونان اظهار داشت:” می‌گویند که ایاصوفیه را به مسجد تبدیل نکنید. آیا ترکیه را شما اداره می‌کنید یا ما؟. مقامات یونان حرف‌های بی‌پایه می زنند. آیا می‌توان در حق ترکیه این حرف‌ها را زد؟ کمی خودت را جمع و جور کن. اگر حد خود را ندانی، موضع ترکیه روشن است”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *