اعتراض ترکیه به سیاست فرانسه در قبال لیبی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
اعتراض ترکیه به سیاست فرانسه در قبال لیبی

فهرست مطالب

اعتراض ترکیه به سیاست فرانسه در قبال لیبی

وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات مقامات پاریس راجع به تحولات لیبی اعلام کرد که فرانسه مانند همچون حضورش در سوریه به دنبال کار سیاه است.

۱۷.۰۶.۲۰۲۰
اعتراض ترکیه به سیاست فرانسه در قبال لیبی

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات مقامات فرانسه راجع به تحولات لیبی اعلام کرد: “فعالیت‌های ترکیه در لیبی مشروع است، ولی فرانسه مانند همچون حضورش در سوریه به دنبال کار سیاه است و پیمانکاری فرعی برخی کشورها را برعهده دارد”.

در این بیانیه همچنین آمده است: “اظهارات اخیر مقامات فرانسه در ارتباط با موضع آنکارا در قبال لیبی، نشانه‌گر سیاست تاریک و بدون شرح پاریس علیه لیبی است”.

همچنین وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به اینکه حمایت فرانسه از ژنرال کودتاگر خلیفه حفتر، باعث تشدید بحران لیبی می‌شود، اعلام کرد: “حمایت دولت فرانسه از حفتر باعث تداوم روش‌های نظامی توسط وی شده و مشکلات مردم لیبی را افزایش داده است. بزرگترین مانع برقراری صلح و ثبات در لیبی، حمایت فرانسه و برخی کشورها از ساختار‌های غیرقانونی برخلاف قطع‌نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در این کشور است”.

همچنین در بیانیه مذکور آمده است: “ترکیه بنا به درخواست دولتی که از سوی سازمان ملل و جامعه بین‌الملل به رسمیت شناخته شده است، در لیبی حضور دارد. درحالی که ترکیه در کنار دولت مشروع است، فرانسه از یک شخص کودتاگر حمایت می‌کند”.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *