افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای عربی

آمار مبتلایان و قربانیان ویروس جدید کرونا در برخی کشورهای عربی همچنان در حال افزایش است.

۱۸.۰۶.۲۰۲۰
افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای عربی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

بر اساس اعلام وزارت بهداشت برخی کشورهای عربی، شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در این کشورها همچنان رو به افزایش است.

– عمان

وزارت بهداشت عمان اعلام کرد: با مرگ ۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا شمار قربانیان به ۱۱۹ نفر افزایش یافت. همچنین شمار مبتلایان به ۲۶ هزار و۸۱۸ نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز به ۱۳ هزار ۲۶۴ نفر رسید.

– بحرین

به گزارش وزارت بهداشت بحرین، ۳ نفر دیگر از بیماران کرونایی فوت کرده و شمار قربانیان این بیماری در این کشور به ۵۲ نفر افزایش یافته است. همچنین شمار مبتلایان کووید-۱۹ به ۱۹ هزار و ۹۶۱ نفر رسیده و تا کنون ۱۴ هزار و ۱۸۵ بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

– کویت

وزارت بهداشت کویت اعلام کرد: با مرگ ۲ نفر دیگر از بیماران کرونایی شمار قربانیان به ۳۰۸ نفر افزایش یافت. شمار مبتلایان نیز به ۳۸ هزار ۷۴ نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز به ۲۹ هزار ۵۱۲ نفر رسید.

– مراکش

وزارت بهداشت مراکش اعلام کرد: با تشخیص ۴۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان به ۹۰۴۲ نفر افزایش یافت. تاکنون ۲۱۳ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و ۷۹۹۹ بیمار هم بهبود یافته‌اند.

– فلسطین

وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد: با تشخیص ۲۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار مبتلایان به ۷۶۹ نفر افزایش یافت. تاکنون ۵ نفر از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده و ۵۷۰ بیمار هم بهبود یافته‌اند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *