افزایش صادرات ترکیه به عراق

رئیس شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه با اشاره به رونق تجارت با عراق اظهار داشت، صادرات در بخش های مواد غذایی، پوشاک، دارو، لوازم خانگی و مبلمان افزایش خواهد یافت.

۱۰.۰۶.۲۰۲۰
افزایش صادرات ترکیه به عراق

آنکارا/خبرگزاری آناتولی

امین طاها، رئیس شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به بازگشایی مجدد مرز کشور با عراق که به صورت موقت در راستای تدابیر مقابله با ویروس کرونا بسته شده‌بود، اظهار داشت: تجارت بین دو کشور مجدد رونق گرفت و انتظار می‌رود صادرات در بخش های مواد غذایی، پوشاک، دارو، لوازم خانگی و مبلمان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه پیش از پاندمی کرونا از ترکیه به عراق روزانه ۱۷۰۰ تریلی صادرات صورت می گرفت، گفت: در ایام مقابله با ویروس کرونا و بسته شدن مرزها این میزان به روزانه ۳۰۰ تریلی کاهش یافت.

طاها ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی مجدد مرزها، اذعان داشت: صادرات در بخش‌های مختلف با توجه به تقاضای بالا در عراق رونق خواهد یافت؛ انتظار می رود که ماهانه دو هزار تریلی صادرات به عراق انجام دهیم.

رئیس شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه تاکید کرد: هدف ما این بود که امسال ۱۰ میلیارد دلار به عراق صادرات انجام دهیم. نباید نگران باشیم، با تبدیل این موقعیت به امتیاز تبدیل و تلاش کنیم تا محصولات بیشتری به عراق صادر کرده و از چین پیشی بگیریم.

وی همچنین تصریح کرد: بانک‌های ترکیه در حال مذاکره برای افتتاح شعبه در موصل هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *