الخضری: اسرائیل برای اجرایی کردن «معامله قرن» به دنبال ایجاد بحران‌های جدید در منطقه است -

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

الخضری: اسرائیل برای اجرایی کردن «معامله قرن» به دنبال ایجاد بحران‌های جدید در منطقه است

الخضری: اسرائیل برای اجرایی کردن «معامله قرن» به دنبال ایجاد بحران‌های جدید در منطقه است

رئیس كمیته مردمی مقابله با محاصره غزه اعلام کرد اسرائیل برای اجرایی کردن طرح به ‌اصطلاح «صلح خاورمیانه» به دنبال ایجاد بحران‌های جدید در منطقه است.

۱۲٫۰۶٫۲۰۲۰
الخضری: اسرائیل برای اجرایی کردن «معامله قرن» به دنبال ایجاد بحران‌های جدید در منطقه است

غزه/ خبرگزاری آناتولی

جمال الخضری، رئیس كمیته مردمی مقابله با محاصره غزه امروز اعلام کرد: اسرائیل برای اجرای طرح به ‌اصطلاح «صلح خاورمیانه» ترامپ، بحران‌های جدیدی را در منطقه دامن می‌زند.

وی با اشاره به اینکه این طرح آمریکا از سوی فلسطینیان رد شده است، تاکید کرد: اسرائیل با نقض حقوق بین المللی غزه را تحت محاصره قرار داده و قدس را به شهر یهودیان تبدیل کرده است. اسرائیل قصد دارد با حمایت آمریکا کرانه باختری را نیز به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.

الخضری تصریح کرد: هماهنگی اسرائیل و آمریکا برای اشغال تمامی سرزمین‌های فلسطین در بالاترین سطح رسیده است. طرح الحاق بخشی از کرانه باختری نمونه بارز اقدامات دولت اشغالگر است.

گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ در یک نشست مشترک خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح به‌اصطلاح «صلح خاورمیانه» رونمایی کرد. در چارچوب این طرح، شهرک‌های یهودی‌نشین در (کرانه باختری) به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل معرفی شده و حاکمیت اسرائیل بر دشت اردن نیز ادامه خواهد یافت.

نتانیاهو در ۱۷ مه ۲۰۲۰ طی سخنانی در مجلس اسرائیل گفته بود که دیگر وقت الحاق شهرک‌های غیرقانونی یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

محمود عباس، رئیس دولت فلسطین ۱۹ مه طی نشستی با مقامات عالی رتبه دولتی در رام‌الله در واکنش به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائيل اعلام کرد که توافق‌نامه‌‌های امضا شده با اسرائيل و آمریکا را لغو می‌کند.

بنابراین نتانیاهو همچنین در ۲۵ مه در ارتباط با الحاق اراضی اشغالی در کرانه باختری گفت: الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری در یکم ژوئيه انجام خواهد شد و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهیم کرد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه