انتقال حدود ۳۰۰ شهروند ترکیه از آمریکا به استانبول

گروه ۲۹۵ نفره از شهروندان ترکیه مقیم آمریکا در راستای مقابله با کرونا به استانبول بازگردانده و در خانه‌های‌شان قرنطینه خواهند شد.

۰۴.۰۶.۲۰۲۰
انتقال حدود 300 شهروند ترکیه از آمریکا به استانبول

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

گروه ۲۹۵ نفره از شهروندان ترکیه در شهرشیکاگو آمریکا که به دنبال توقف پروازها در چارچوب تدابیر پیشگیری و مبارزه با ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) نتوانسته بودند به ترکیه برگردند، با پرواز ویژه هواپیمای ترکیش ایرلاینز به استانبول بازگشتند.

همه شهروندان پس از ورود به فرودگاه استانبول و انجام معاینات پزشکی لازم در راستای مقابله با ویروس کرونا برای قرنطینه ۱۴ روزه راهی منازل‌شان شدند.

روند انتقال این شهروندان مطابق مقررات و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام گرفت. مسافران با هدایت ماموران فرودگاه فرم اطلاعات فردی پر کرده و پس از کنترل گذرنامه نیز این فرودگاه را ترک کردند.

شاهین تاتلی‌ده‌ده، یکی از این مسافران این هواپیما به خبرنگاران گفت: “به دنبال لغو سفر‌ها در آمریکا که در ۲۶ فوریه به این کشور سفر کرده بودند، گیرماندیم. پس از اینکه از پرواز ویژه ترکیش ایرلاینز با خبر شدیم بلیط جدید گرفتیم پس از ورود به استانبول شاهد حساسیت‌ کشورمان در اخذ تدابیر ویروس کرونا شدیم. با هیچ مشکلی برخورد نکردیم”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.