حدو ۳۷۰ شهروند ترکیه که از عراق به کشورشان بازگردانده شده‌اند دو هفته در خوابگاه‌های دانشجویی دیاربکر و باتمان قرنطینه خواهند شد.

۲۱.۰۴.۲۰۲۰
انتقال صدها شهروند ترکیه از عراق به دیاربکر و باتمان

دیاربکر- باتمان/ خبرگزاری آناتولی

سیصد و شصت و شش تن از شهروندان ترکیه که در بغداد، پایتخت عراق بودند، با اتوبوس‌های ویژه از طریق گذرگاه مرزی خابور در شهرستان سلوپی استان شرناق وارد کشور برای انجام قرنطینه ۱۴ روزه به خوابگاه‌های دانشجویی در استان‌های دیاربکر و باتمان منتقل شدند.

آنها پس از معانیه پزشکی در گذرگاه مرزی خابور برای انجام قرنطینه ۱۴ روزه راهی استان‌های باتمان و دیابرکر شدند. کارکنان اداره ورزش و جوانان استان باتمان نیز از این شهروندان استقبال و آنها را راهنمایی کردند.

تیم‌های اداره بهداشت دیاربکر، امدادگران آفات و حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) و تیم ملی نجات پزشکی (UMKE) نیز به استقبال شهروندان بازگشته از خارج، رفتند.

گفتنی است این شهروندان به مدت ۱۴ روز در این خوبگا‌ها که از پیش ضد‌عفونی شده‌ است، خواهند ماند. از سوی هلال احمر ترکیه به آنها سه وعده غذا ارائه و نیاز‌های آنها تامین خواهد شد.

روند بازگرداندن شهروندان از خارج براساس دستور رئیس‌جمهور رجب طیب اردوغان و به ریاست فواد اوکتای، معاون ریاست جمهوری ترکیه و با همکاری وزارتخانه‌های خارجه، بهداشت و حمل و نقل انجام می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *