اوکتای: همکاری ترکیه و آمریکا در موضوع لیبی می‌تواند تغییرات مثبتی ایجاد کند

معاون رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت که افزایش همکاری‌های آنکارا-واشنگتن در موضوع لیبی می‌تواند تغییرات مثبتی ایجاد کند.

۱۹.۰۶.۲۰۲۰
اوکتای: همکاری ترکیه و آمریکا در موضوع لیبی می‌تواند تغییرات مثبتی ایجاد کند

واشنگتن/خبرگزاری آناتولی

فواد اوکتای٬ معاوی رئیس جمهور ترکیه از تعمیق همکاری‌ها با آمریکا در موضوع لیبی خبر داده و اظهار داشت که این موضوع می‌تواند تاثیر مثبتی در پی داشته باشد.

اوکتای که از طریق ویدئو کنفرانس در نشست مشترک اتاق بازرگانی ترکیه-آمریکا و مجمع عمومی اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های ترکیه «TOBB» شرکت کرده بود٬ بر تداوم همکاری‌های اقتصادی و سیاسی دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به قدمت هفتاد ساله روابط دوجانبه آنکارا- واشنگتن‌، اظهار داشت: موضع قاطع و اصولی ترکیه در سوریه و لیبی اعتماد به نفس گروه‌های تروریستی از جمله داعش و پ.ک.ک/ی.پ.گ را از بین برده و همانطور که روسای جمهور دو کشور در گفت‌وگوی تلفنی خود در ۸ ژوئن به توافق رسیدند، تعمیق همکاری‌های دوجانبه در موضوع لیبی٬ می‌تواند تاثیر مثبتی در روند این کشور داشته باشند.

اوکتای با اشاره به برخی اختلاف‌نظرهای دو کشور در موضوعاتی مانند جنگنده‌های اف-۳۵، مبارزه با گروه‌های تروریستی فتو و پ.ک.ک٬ گفت: برای جامعه تجاری آمریکا بسیار مهم است که از این اختلافات بین دو کشور آگاه بوده و در راستای حل آنان با کمترین هزینه در راستای منافع دو کشور اقدام کنند.

وی با تأکید بر لزوم راه حل‌های عینی و ملموس برای دستیابی به حجم تجاری پیش بینی شده میان دو کشور گفت: به گفت‌وگوهای خود در زمینه‌هایی که بتوان تجارت دو کشور را توسعه داد٬ ادامه می‌دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *