ایران: اینترپل غلامرضا منصوری قاضی فراری را در رومانی بازداشت کرد

سخنگوی قوه قضاییه ایران اعلام کرد که غلامرضا منصوری، قاضی فراری و متهم پرونده فساد اقتصادی از سوی پلیس اینترپل در رومانی بازداشت شده است.

۱۳.۰۶.۲۰۲۰
ایران: اینترپل غلامرضا منصوری قاضی فراری را در رومانی بازداشت کرد

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران در حاشیه مراسم معارفه رئیس سازمان زندان‌ها در جمع خبرنگاران درباره غلامرضا منصوری قاضی فراری و متهم به فساد مالی در پرونده اکبر طبری گفت: این فرد در اختیار اینترپل در کشور رومانی است و هماهنگی‌های لازم برای تحویل این فرد انجام شده است؛ اما به لحاظ اینکه آن کشور اصلا پرواز خارجی به علت شرایط کرونا وجود ندارد، این امر با تعویق انجام می‌شود و امیدواریم که این همکاری‌های دوجانبه استمرار داشته باشد.

غلامرضا منصوری، قاضی اجراییات شهرستان لواسانات در استان تهران و پیش از آن بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه و سرپرست این دادسرا بود که متهم به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه بوده و متهم رده نهم پروند اکبر طبری و پرونده فساد وی است.

ـ موسوی مجد مقیم سوریه بود

سخنگوی قوه قضائیه ایران همچنین درباره پرونده سیدمحمود موسوی مجد، که حکم اعدام او صادر شده است، اظهار داشت: این پرونده مربوط به سال ۹۷ و ۹۸ است و متهمین دیگر پرونده را حضور ذهن ندارم. ارتباط این جاسوس به لحاظ اینکه مقیم سوریه بوده و خانواده‌اش مقیم سوریه هستند، در همان کشور با نیرو‌های مستشاری ایران بوده و اطلاعاتی را از حوزه فعالیت آن‌ها و وزارت دفاع جمع آوری می‌کرده و به دشمن می‌داده است.

وی افزود: در سنوات قبل به لحاظ ارتباطی که با این مجموعه داشته، اطلاعاتی در حوزه دفاعی و نظامی ما به ویژه در ارتباط با وزارت دفاع و نیروی قدس سپاه و تردد‌ها و اقامت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ را به سرویس سیا و موساد داده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *