ایران دیدار ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ایران دیدار ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد

فهرست مطالب

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران دیدار فرماندار پیشین ایالات متحده با محمد جواد ظریف درباره مایک وایت شهروند آمریکایی که در این کشور زندانی بود، را تایید کرد.

۰۵.۰۶.۲۰۲۰
ایران دیدار ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خبر دیدار بیل ریچاردسون، فرماندار پیشین ایالات متحده با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه این کشور درباره مایک وایت، شهروند آمریکایی که از سال ۲۰۱۸ در این کشور زندانی بود، را تایید کرد.

وی در جمع خبرنگاران ضمن تایید اظهارات ریچاردسون مبنی بر دیدار با برخی از مقامات ایرانی از جمله ظریف و مجید تخت روانچی برای آزادی مایکل وایت زندانی آمریکایی گفت: این دیدارها مربوط به ماه ها قبل بوده است.

موسوی در ادامه اظهار داشت که همزمان با آزادی وایت، مجید طاهری استاد ایرانی که در آمریکا زندانی بود نیز حکم آزادی خود را از دادگاه دریافت کرده است.

بیل ریچاردسون، فرماندار پیشین ایالات متحده روز گذشته در توئیترش نوشت: خوشحالم که مایکل وایت در حال بازگشت از ایران به آمریکا است. من یک سال از طرف مادر مایکل و جاناتان فرانکز برای اطمینان از آزادی وی تلاش کردم. من با مقامات ارشد ایرانی از جمله محمدجواد ظریف و مجید تخت روانچی دیدارهایی داشتم.

دیروز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود از آزادی مایکل وایت، سرباز سابق نیروی دریایی این کشور که نزدیک به دو سال در ایران زندانی بود، خبر داد و گفت این سرباز به زودی به خانواده‌اش خواهد پیوست.

گفتنی است روزنامه نیویورک تایمز در گزارش مورخ ۹ ژانویه سال ۲۰۱۹ خود خبر داده بود که مایکل وایت، سرباز ۴۶ ساله سابق نیرو دریایی آمریکا از ژوئیه سال ۲۰۱۸ تا کنون در ایران در زندان به سر می‌برد.

در همین حال وزارت امور خارجه ایران نیز اعلام کرده بود که وایت مدتی پیش در شهر مشهد دستگیر شده و دفتر حفاظت منافع آمریکا در تهران را در جریان این حادثه قرار داده‌اند.

همچنین مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در ۱۹ مارس سال جاری ضمن اعلام آزادی وایت گفته بود: “وی اکنون در سفارت‌خانه سوئیس تحت مراقبت قرار دارد و آزمایش هم خواهد داد”.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *