بازتاب گسترده خبر بازگرداندن شهروند ترکیه‌ای مبتلا به کرونا به آنکارا در رسانه‌های سوئد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
بازتاب گسترده خبر بازگرداندن شهروند ترکیه‌ای مبتلا به کرونا به آنکارا در رسانه‌های سوئد

فهرست مطالب

رسانه‌های سوئد خبر انتقال امرالله گولوشکن شهروند ترکیه‌ای ساکن این کشور که علی‌رغم ابتلا به کرونا تحت درمان قرار نگرفت، به آنکارا را به صورت گسترده پوشش دادند.

۲۶.۰۴.۲۰۲۰
بازتاب گسترده خبر بازگرداندن شهروند ترکیه‌ای مبتلا به کرونا به آنکارا در رسانه‌های سوئد

استکهلم/ خبرگزاری آناتولی

انتقال امرالله گولوشکن شهروند ترکیه‌ای ساکن سوئد که علی‌رغم ابتلا به ویروس کووید-۱۹ تحت درمان نبود، به آنکارا به دستور فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت کشور بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های سوئد به همراه داشت.

روزنامه های افتون بلادت (Aftonbladet) که یکی از مهم‌ترین روزنامه‌های سوئد به شمار می‌رود، در خبری با تیتر «در سوئد مداوا نشد با آمبولانس هوایی به ترکیه منتقل شد»، نوشت: لیلا و سمیرا، دختران امرالله گولوشکن از طریق رسانه‌های اجتماعی درخواست کمک کردند و فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در توئیترش به آنها پاسخ داده و نوشت ‘پزشکان و بیمارستان‌هایمان آماده درمان پدرتان هستند’.

لیلا گولوشکن در مصاحبه با این روزنامه سوئدی گفت: فکر می‌کردیم پدرمان به خاطر این بیماری فوت کند، علی‌رغم آنکه تست کرونای وی مثبت بود او را به خانه فرستادند، به ناچار از طریق رسانه‌های اجتماعی درخواست کمک کردیم و ترکیه نیز خیلی زود پاسخ ما را داد و بلافاصله آمبولانس هوایی را برای انتقال پدرم ارسال کرد.

تلویزیون دولتی سوئد (SVT) نیز این موضوع و پاسخ وزیر بهداشت ترکیه را در قالب یک خبر تهیه و منتشر کرد.

روزنامه اکسپرسسن (Expressen) نیز ویدئوی لیلا را با عنوان «بیمار کرونایی که درمان نشد به ترکیه پرواز کرد»، منتشر کرد.

روزنامه سونسکا داگبلادت (SVD) نیز خبری تحت عنوان «ترکیه بیماری را از فرودگاه استروپ منتقل کرد» تهیه کرد.

گفتنی است دیروز دختر جوانی به‌نام لیلا گولوشکن، با انتشار ویدئویی ضمن انتقاد از مقامات سوئد بابت عدم رسیدگی به پدر ۴۷ ساله‌اش که به کرونا مبتلا شده است، خواستار کمک دولت ترکیه به خانواده آنها شده بود.

پس از انتشار این ویدئو در شبکه های اجتماعی، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که برای انتقال این پدر مبتلا به ویروس کرونا و چهار فرزندش به ترکیه، یک فروند آمبولانس هوایی به سوئد ارسال خواهد شد.

بعد از ظهر امروز نیز آمبولانس هوایی حامل این شهروند و فرزندانش ساعت ۱۳.۳۰ ( به وقت ترکیه) در فرودگاه اسن‌بوغای آنکارا به زمین نشست و آنها پس از انجام تست‌های لازم توسط کادر درمانی به «بیمارستان شهر» آنکارا منتقل شدند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در توئیتر درباره گفت‌وگوی خود با لیلا گولوشکن دختر امرالله گولوشکن، نوشت: هر کمک پزشکی که از دستمان بربیاید انجام خواهیم داد. خدا را شکر که دیدن شادی لیلا را نصیب‌مان کرد. دولت ترکیه مجنون ملت است؛ اگر معشوق در دیار غربت هم باشد هیچگاه او را تنها نخواهیم گذاشت.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز با هشتگ ”به کشورم افتخار می‌کنم” در توئیتر نوشت: سال ۲۰۱۸ میلادی ۸۴ شهروند و در سال گذشته ۷۶ شهروندمان که در خارج از کشور بیمار شده بودند را با آمولانس هوایی به ترکیه آوردیم. برادر عزیزم، امرالله، به کشورمان خوش آمدی. هموطنانمان در هر جای دنیا که باشند تنها نگذاشته و نخواهیم گذاشت.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *