باغچه‌لی: حقوق ترکمن‌های عراق نقض می‌شود

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
باغچه‌لی: حقوق ترکمن‌های عراق نقض می‌شود

فهرست مطالب

باغچه‌لی: حقوق ترکمن‌های عراق نقض می‌شود

دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه با بیان اینکه حقوق ترکمن‌های عراق نقض می‌شود، گفت بغداد برای دستیابی به ثبات نیاز به اراده سیاسی قوی و موثر دارد.

۱۰.۰۶.۲۰۲۰
باغچه‌لی: حقوق ترکمن‌های عراق نقض می‌شود

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه طی بیانیه‌ای درباره تحولات سیاسی اخیر در عراق گفت: عراق برای دستیابی به ثبات نیاز به اراده سیاسی قوی و موثر دارد.

رهبر حزب حرکت ملی ترکیه تاکید کرد: حفظ تمامیت ارضی و انسجام سیاسی عراق به مسئولیت‌ دادن به ترکمن‌ها در عرصه سیاسی بستگی دارد. در غیر این صورت حل مسئله عراق و نجات این کشور از اسارت و اشغال امکان‌پذیر نخواهد بود.
باغچه‌لی در ادامه گفت: عراق برای دستیابی به ثبات نیاز به اراده سیاسی قوی و موثر دارد. حکومتی که در آن ترکمن‌ها نماینده ندارند با جنجال‌ها و مسائل اخلاقی و سیاسی اعتبار خود را از دست خواهد داد و مدام مورد سوال قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه حقوق ترکمن‌های عراق نقض می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه مطالبات مشروع ترکمن‌ها در عراق نادیده گرفته می شود. این وضعیت علاوه بر آسیب‌ رساندن به امنیت و آرامش عراق، عادلانه هم نیست. برادران ترکمن ما با بی‌عدالتی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه ارشد صالحی، رهبر جبهه ترکمن‌های عراق باید به عنوان یک طرف رسمی شناخته شود، گفت مبارزه صالحی و هم‌قطاران او ارزشمند است.رهبر حزب حرکت ملی ترکیه همچنین با اشاره به افزایش حملات تروریستی داعش اظهار داشت: افزایش این حملات ساختار اجتماعی تجزیه شده عراق را مجددا به خطر می‌اندازد.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *