استانبول برج گالاتا استانبول که در نزدیکی میدان تکسیم واقع شده به راحتی قابل دسترسی است و در هر کجای استانبول که باشید می توانید به میدان تکسیم آمده و از آنجا با پای پیاده و یا با اتوبوس برقی در نزدیکی برج پیاده شوید. این برج که از جمله برج های سنگی جهان می باشد از جاهای دیدنی ترکیه به شمار می آید و در منطقه ی گالاتای استانبول در انتهای خیابان استقلال، دقیقا در قسمت شمالی شاخ طلایی قرار گرفته است. علاوه بر کسانی که به بنا های تاریخی علاقه مند هستند و برای دیدن این برج تاریخی می آیند برخی از گردشگران نیز برای تماشای منظره شبه جزیره (یاریم آدا) تاریخی استانبول که از این برج تاریخی فوق العاده و دیدنی است به برج گالاتا مراجعه می کنند.

برج گالاتا استانبول یا به زبان ترکی گالاتا کوله سی، در قرون وسطی سال ۵۲۸ ساخته شد و توسط جنوئز در سال ۱۳۴۸ دوباره با سنگ بازسازی شد. به این برج لقب برج عیسی مسیح را هم داده اند. برج ۹ طبقه ای گالاتا در سال ۱۹۶۷ بازسازی شد و برای ۷ طبقه نخستین آن دو دستگاه آسانسور کار گذاشتند. این بنا که از برترین جاذبه های گردشگری استانبول می باشد دارای ۶۷ متر بلندی، ۳۵ متر ارتفاع از سطح دریا، ۱۰ هزار تن وزن، ۱۶٫۴۵ متر قطر خارجی، ۸٫۹۵ متر قطر داخلی و دیوار هائی با ضخامت ۳٫۷۵ می باشددر قرن ۱۵ برج گالاتا کاربری زندان را داشت ولی بعدها از آن به عنوان برج دیدبانی استفاده می شد .

اما اکنون این برج به یکی از جاهای دیدنی استانبول تبدیل شده است. امروزه در طبقه نهم این برج یک رستوران و کافه تریا قرار دارد و از بالای این برج گردشگران می توانند منظره پانورامیک ۳۶۰ درجه ای از استانبول به خصوص خلیج شاخ طلایی استانبول و دریای مرمره را تماشا کنند.

Address:Bereketzade Mahallesi, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *