بزرگداشت سالگرد انقلاب ایران در آنکارا
مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران با حضور جمعی از مقامات، سفرا و نمایندگان نظامی، سیاسی و فرهنگی سایر کشورها در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد.
۱۰.۰۲.۲۰۲۰
بزرگداشت سالگرد انقلاب ایران در آنکارا
آنکارا/خبرگزاری آناتولی
مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران از سوی سفارت این کشور در آنکارا و با حضور بکر پاکدمیرلی وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه سفرا و نمایندگان نظامی، سیاسی و فرهنگی سایر کشورها در سالن کنفرانس هتل سوئیس این شهر برگزار شد.
محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت:
«ترکیه و ایران روابطی دیرین و در همه زمینه‌های اقتصاد، انرژی، حمل و نقل، امنیت و علوم همکاری دارند. آنکارا و تهران در سازمان همکاری اسلامی، اکو و روند آستانه در حال تشریک مساعی هستند.
میلیونها شهروند ترکیه و ایران از کشورهای همدیگر دیدار می کنند. حدود هشت هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مختلف ترکیه مشغول به تحصیل هستند».
بکر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه طی سخنانی در این مراسم گفت:
«روابط میان ترکیه و ایران بسیار قوی و دارای تاریخی هزارساله است. این امر موجب شکل گیری فرهنگ مشترک میان دو کشور و واجد نقشی دائمی و تعیین‌کننده در مناسبات طرفین شده و به مرزهای ما ثبات مشهودی بخشیده است.
امروزه نیز مناسبات ترکیه و ایران در ابعاد سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ادامه دارد. ما از سنت همکاری نیرومندی در مسائل منطقه و جهانی برخوداریم. کاهش حجم تبادل تجاری دو کشور را موقت دانسته و امیدواریم به اهداف مورد نظر طرفین نزدیک شویم».

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *