بهترین سواحل پنهان ترکیه

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
بهترین سواحل پنهان ترکیه

فهرست مطالب

بهترین سواحل پنهان ترکیه

ترکیه که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است، با نام مستعار ” سرزمین بهشت ” شناخته می شود و به لطف ساختار جغرافیایی ساحل زرق و برق دار، به عنوان کشوری با دریای بکر توجه جهانیان را به خود جلب می کند. این واقعیت که سواحل بسیار فراوان است و فصول تابستان برای تعطیلات مناسب است، امکان توسعه مناطق ساحلی را از نظر گردشگری فراهم می کند.

1.   فتحیه – روستای ساحلی کاباک

ساحل کاباک اولین ایستگاه زیباترین سواحل پنهان ترکیه، مکان بکر زیبا با طبیعت سبز و آبی رنگ، منتظر بازدید کنندگان خود است که هرگز نمی خواهند از آن خارج شوند. خلیج کاباک که یکی از زیباترین خلیج های فتحیه است، بازدیدکنندگان را با جنگل های درختان صندل و درختان کاج، ساحل 200 متری و دریای پاک اش مجذوب خود می کند.

می توان از دیوارهای صخره ای در خلیج بالا رفت و یا تجربه دیگری را در سفر به آبشارهای آلادره بدست آورد. چتر بادهای ساخته شده در باباداچ، با ارتفاع 1967 متر، از بین گزینه های تعطیلات پرماجرا است. همچنین امکان مزه کردن غذاهای لذیذ خلیج کبک نیز وجود دارد. این مکان صبحانه ای از نان روستایی گرم، پنیر بز، مربای خانگی، تخم مرغ روستایی و انواع زیتون برای بازدید کنندگان ارائه می دهد. علاوه بر مناظر پر زرق و برق و دریای باشکوه، این مکان به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا بتوانند طعم های محلی مانند سوپ اوله مچ، سوپ تینگیل، سوندورمه، پنکیک یا گوزلمه گیاهی، همچنین این فرصت را به شما می دهد تا طعم های محلی مانند شیرینی پنیری و بادمجان با گوشت و بلغور امتحان کنید.

2.   کمر – فاسلیس

فاسلیس به عنوان یک شهر باستانی شناخته شده است و قدمت آن به 700 سال قبل از میلاد مسیح با بقایای تاریخی باز می گردد. ساحل فاسلیس، که زیباترین سواحل منزوی ترکیه است، در محدوده پارک ملی الیمپوس قرار دارد. ساحل در بین درختان کاج با شاخه های آن واقع شده است و دریا آزاد لاجوردی و حمل و نقل با وسیله نقلیه شخصی یا حمل و نقل عمومی انجام می شود. در این منطقه 3 خلیج مختلف وجود دارد که به دور از جمعیت شهرنشینی، آرام و یاد و خاطر تاریخ باستان است. توصیه می شود هنگام بازدید از فاسلیس، بندر شمالی، بندر جنوبی و مرکزی را حتما سیاحت کنید.

3.   بدروم – بهشت روستا (جنت کویو)

این خلیج بدون پوشش فقط با تورهای قایق قابل دسترسی است. با این ویژگی، بهشت روستا، در بین زیباترین سواحل پنهان ترکیه قرار دارد. در این منطقه چادر، سرویس بهداشتی / حمام و آشپزخانه / رستوران وجود دارد. صبحانه، ناهار و شام در خلیج سرو می شوند، که معمولاً توسط جوامعی که عاشق کمپینگ هستند، ترجیح داده می شوند.

اگرچه دریای فیروزه معمولاً در خلیج راکد است، اما می توان با دریایی موج دار و دیوانه روبرو شد. لذت شنا در مناظر بی نظیر طبیعت در میان درختان کاج باعث می شود که ارزش بازدید از این مکان از اهمیت بسزایی برخوردار شود . مسافرانی که پیاده روی های طولانی را دوست دارند می توانند راه رفتن را در جاده لیکیا انتخاب کنند. برخی از قسمت های خلیج دارای دوربین های حرارتی هستند. به منظور جلوگیری از آسیب دیدن جنگل، بر پا کردن آتش مجاز نیست.

4.   کاستامونو – روستای گیده روس

علاوه برا سواحل جنوبی، سواحل شمالی ترکیه نیز ارزش دیدن دارند. این خلیج که در منطقه دریای سیاه واقع شده و 11 متر با مرکز شهر جیده فاصله دارد، به دلیل مناظر و تاریخ بسیار معروف است. به گفته نخستین جغرافیدان تاریخ، نخستین شهرک سازی در اینجا توسط آمازون ها 3500 سال پیش تأسیس شده است. در این خلیج که به عنوان بهشت ​​پنهان آمازون های دریای سیاه شناخته می شود، حاکمیت و قدرت زنان همچنان در گیده روس ادامه دارد. تعداد بومیان بسیار محدودی در منطقه وجود دارد و زنان بومی قادر به انجام انواع کارهای مرتبط با دریا هستند. این خلیج مملو از درختان بلوط، کاج، چوب و راش است که بی شک از شنا در میان آنها لذت خواهید برد. از روی صخره ها، توپ ها، قلعه ها و بناهای تاریخی جنوا دیده می شود. در یکی از زیباترین سواحل پنهان گیده روس در ترکیه، می توان شب را در خوابگاه یا کمپینگ گذراند. به مسافرانی که به کاستامونو سفر می کنند، توصیه می شود که سلیقه های محلی را امتحان کنند. غذاهای محلی مانند نان گوشتی، باندورما (لقمه)، میحلاما (از مخلوط کره و ذرت و شیر و پنیر.. )، علاء پیلاو (نوعی برنج مخلوط با کشمش و ..) ، حلوای شکری، کویو کباب (کباب گوشت در درون حفره یا تنور )، زولبیا و بامیا  از جمله بهترین طعم هایی هستند که باید امتحان شوند.

5.   فتحیه – کلبک وادیسه ( دره پروانه )

یکی از زیباترین سواحل پنهان ترکیه دره پروانه است که با صخره های بلند احاطه شده است و مانند یک بهشت ​​پنهان است که توسط زیبایی های بی نظیر طبیعت محافظت می شود. این دره با الهام از صد گونه مختلف پروانه از جمله پروانه های نارنجی بومی، سیاه و سفید ببری رنگ نامگذاری شده است. به دلیل وجود گونه های بومی این دره یک میراث جهانی است و به افرادی که مایل به دیدن پروانه ها هستند، توصیه می شود در ماه آوریل بیایند. دره پروانه که دارای ساحل شنی سفید با آبشارهایی که از صخره ها می ریزند و منظره ای کامل است، همه کسانی که مایل به تعطیلات رفتن هستن از جمله داخلی و خارجی را مجذوب خود می کند. تنها با قایق سواری نیم ساعته از علو دنیز (دریای مرده) می توان رسید، در حالی که کوهنوردان ماجراجو می توانند از صخره ها به دره فرود بیایند.

اگر ماشین شخصی دارید، با پیاده روی های طولانی می توانید به دره برسید. دره مکانهایی برای اسکان مانند چادرها، خانه های درختی، خانه های ییلاقی دارد. دره پروانه یک بهشت ​​تعطیلات برای افرادی است که می خواهند ماجراجویی و صلح را با هم تجربه کنند.

6.   کالکان – پلاژ پاتارا

ساحل پاتارا با مساحت 18 کیلومتری به عنوان طولانی ترین ساحل دریای مدیترانه در نظر گرفته شده است. این ساحل از شهر فتحیه یا شهرستان کاش به راحتی قابل دسترسی است و یکی از سواحل نادر است که به عنوان منطقه ویژه حفاظت از محیط زیست اعلام شده جاییکه لاک پشت ها تخم گذاری میکنند بین 15 مه و 15 سپتامبر مردم در ساحل بین 08:00 و 20:00، و لاک پشت ها در ساحل بین ساعات 20:00 و 08:00 وجود دارد. ورود به ساحل یا روشن کردن چراغ در اطراف لاک پشت ها ممنوع است. در پاتارا، دریا یخ زده و سواحل بادی است. بعد از پیاده روی در ساحل که شبیه به مالدیو و شنا در زیباترین سایه های آبی است، می توانید از تاریخ در شهر باستانی پاتارا لذت ببرید. ردپاهای تاریخ لیکیا را تنها با 1.5 کیلومتر پیاده روی از ساحل به سمت جنوب می توان دریافت.

این شهر گذشته های منطقه و ویرانه های تاریخ لیکیان را نشان می دهد که برخی از آنها هنوز وجود دارد: تئاتر باستان، معبد آپولو، ریحان، کلیساها و حمام ها. تپه های ماسه ای وجود دارد که در ساحل متمرکز شده و در صحنه های بیابانی در فیلم های یشیل چام جو کویری را به ساحل اضافه می کند. ساحل پاتارا منظره منحصر به فردی در غروب آفتاب ارائه می دهد که به نظر می رسد کارت پستال است به دلیل اینکه کاملاً غربی است. از تپه های ماسه ای، عکاسان می توانند منظره ای دیدنی و جذاب را ثبت کنند. اگرچه این روستا به پاتارا معروف است، اما نام اصلی آن گلمیش است که معروف ترین غذای آن پیده است، که به جز غذاهای ماهی یک غذای ضروری برای روستاهای ساحلی است.

7.   آنتالیا – پلاژ کاپوتاش

ساحل کاپوتاش در کالکان واقع در آنتالیا، یکی از نادرترین زیبایی های طبیعی ترکیه است. ساحل توسط صخره های شیب دار معروف به کاپوتاش احاطه شده است. این ساحل که از کنار جاده شروع می شود و 187 پله پایین می رود، همه سال با وجود مشکلات، بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند. خنک بودن دریا و رنگ فیروزه ای دریا، که در سواحل مدیترانه دیده نمی شود، حاصل آب است که از زمین به سمت ماسه جاری می شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان