ترامپ: تا پایان سال واکسن کرونا را تولید می‌کنیم

رئیس جمهور آمریکا از تولید واکسن کووید-۱۹ تا پایان امسال و آغاز پروژه دسترسی سراسری به آن خبر داد.

۱۵.۰۵.۲۰۲۰
ترامپ: تا پایان سال واکسن کرونا را تولید می‌کنیم

واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی در نشست رسانه‌ای پیرامون واکسن کووید-۱۹ گفت: فکر می‌کنم تا پایان سال واکسن را تولید کنیم و برای آنکه به سرعت آن را در دسترس سراسر کشور قرار بگیرد پروژه Warp Speed را آغاز کردیم.

ترامپ همچنین افزود: چه با واکسن و چه بدون آن به حالت عادی بازمی‌گردیم. روندی را آغاز کرده‌ایم، در این وضعیت بدون واکسن ویروس یا آنفولانزا نیز مبارزه صورت می‌گیرد. الآن نمی‌دانیم اما دست‌کم انسان‌ها فعلا در کوتاه مدت مصونیت ایمنی کسب می‌کنند.

وی تاکید کرد: بواسطه انجام روزانه ۳۵۰ هزار تست اکنون می‌توانیم طرح عادی سازی را در تمامی ایالات اعلام کنیم، یکی دیگر از پایه‌های این روند درمان موثر و تولید واکسن است. فکر می‌کنم تا پایان سال و اگر بتوانیم زودتر به این واکسن برسیم.

ترامپ در ادامه گفت: از ۱۱ ژانویه روزهای آغازین شیوع ویروس در کشور، کار بر روی تولید واکسن را شروع کردیم، دولت از هیچ حمایتی در این راه دریغ نکرده است.

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ روش درمانی به تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده رسیده است که ۱۳۰ روش آن در مرحله آزمایش است. در آینده نه چندان دور خبرهای جالبی منتشر خواهیم کرد.

وی افزود: دولت بودجه ۱۰ میلیارد دلاری برای تحقیقات اختصاص داده و امروز پروژه جدیدی به نام «عملیات Warp Speed» را آغاز کردیم. به این ترتیب، بزرگترین پروژه علمی ، صنعتی و لجستیکی را از زمان اجرای پروژه منهتن محقق خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.