ترکیه ۷۱ کودک یتیم سوری را به آغوش خانواده‌هایشان بازگرداند

بنیاد خیریه «یتیم» ترکیه ۷۱ کودک سوری را که به دلیل جنگ داخلی از خانواده‌هایشان جدا مانده بودند، به خویشاوندانشان تحویل داد.

۲۶.۰۶.۲۰۲۰
ترکیه 71 کودک یتیم سوری را به آغوش خانواده‌هایشان بازگرداند

استانبول/ کبری کارا/ خبرگزاری آناتولی

محمد گل‌ساتار، رئیس بنیاد خیریه «یتیم» در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» به شرح فعالیت‌های میدانی این بنیاد در حمایت از ایتام سوری و خانواده‌هایشان پرداخته و اظهار داشت: تاکنون ۷۱ کودک سوری که پدر یا مادرشان را از دست داده‌اند را اعضای خانواده‌هایشان تحویل داده‌ایم.

وی در مورد روند فعالیت این بنیاد گفت: پس از دریافت گزارش از مورد ایتام بررسی‌های لازم صورت گرفته و براساس آن اقدام می‌شود. حدود ۵۰۰ نفر به صورت داوطلبانه برای بنیاد کار و به همراه یک مددکار اجتماعی، روان شناس و جامعه شناس از خانواده‌های ایتام بازدید می‌کنند.

گل‌ساتار در ادامه افزود: اگر ایتام خویشاوندی در ترکیه داشته باشند با آنها تماس می‌گیریم در غیر این صورت با گروه‌های خیریه در سوریه همکاری می‌کنیم. برقراری ارتباط با خویشاوندانی که در منطقه تحت کنترل رژیم به سر می‌برند، دشوار است برای همین گاهی از طریق رسانه‌های اجتماعی با آنها تماس برقرار می‌کنیم.

وی تاکید کرد: از ۱۰ ژوئن ۲۰۱۷ که این بنیاد راه‌اندازی شده است تاکنون ۷۱ کودک سوری به اعضای خانواده‌هایشان تحویل داده شده‌اند. در این میان ۱۹ کودک بی‌سرپرست از سوریه به کشور منتقل و ۷ کودک را نیز در داخل ترکیه به خانواده‌هایشان تحویل دادیم.

رئیس بنیاد خیریه یتیم در پایان گفت: همچنین ۴۰ کودک سوری دیگر که به دلیل جنگ داخلی از خانواده‌هایشان دور افتاده بودند را به خویشاوندانشان در سوریه تحویل دادیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.