تشکر انگلیس از ترکیه به خاطر کمک‌های پزشکی

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تشکر انگلیس از ترکیه به خاطر کمک‌های پزشکی

فهرست مطالب

وزیر دولت انگلستان در امور اروپا از کمک‌های پزشکی ارسالی توسط ترکیه به این کشور تشکر و قدردانی کرد.

۱۲.۰۴.۲۰۲۰
 تشکر انگلیس از ترکیه به خاطر کمک‌های پزشکی

لندن/خبرگزاری آناتولی

وندی مورتون، وزیر دولت انگلستان در امور اروپا با انتشار تصاویر کمک‌های پزشکی ارسالی توسط ترکیه به این کشور در توئیتر، از ترکیه قدردانی کرد.

وی در این پیام نوشت: از مولود چاووش‌ اوغلو و فخرالدین کوجا وزرای خارجه و بهداشت ترکیه بابت ارسال ۲۵۰ هزار تجهیزات محافظت شخصی به انگلیس تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه ۱۴ تن وسایل و تجهیزات بهداشتی به این کشور ارسال کرده، تصریح کرد: این هدیه سخاوتمندانه ترکیه، نشان قدرت دوستی بین دو کشور است.

– این اقدام یادآور کمک‌های عثمانی به انگلستان در زمان قحطی بود

کمک های ارسالی ترکیه به انگلستان بازتاب گسترده‌ای در رسانه های این کشور داشت. شهروندان انگلیس در رسانه های اجتماعی از ترکیه قدردانی کردند.

سی مک‌گریندر، یک کاربر توئتر در حساب شخصی خود نوشت: ”در زمان قحطی ایرلند در سال ۱۸۴۵، دولت عثمانی به یاری مردم ایرلند شتافت. آفرین بر ترکیه.”

گفتنی است، ترکیه روز گذشته در ادامه تلاش‌های خود برای همبستگی با کشورهای خارجی در برابر شیوع کووید-۱۹ به انگلستان لوازم پزشکی ارسال کرد.

در همین راستا یک فروند هواپیمای باربری نظامی لوازم پزشکی نظیر کیت‌های تشخیص سریع کووید-۱۹، ماسک و لباس‌های حفاظتی را به انگلستان انتقال داد.

روی بسته‌های حاوی این کمک‌های پزشکی به زبان‌ کشور مقصد، «بعد نومیدی بسی امیدهاست/ از پس ظلمت بسی خورشیدهاست»، بیتی از مولانا، درج شده است.

این کمک‌های پزشکی به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و از سوی وزارت بهداشت کشور تهیه شده است.

لازم به ذکر است ترکیه پیشتر به ایتالیا، اسپانیا، مقدونیه شمالی، مونته‌نگرو، بوسنی و هرزگوین، صربستان و کوزوو کمک‌های پزشکی ارسال کرده بود.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *