تدابیر و مبارزه جهان با ویروس مرگبار کووید ـ ۱۹

تعداد فوتی ها از ویروس کرونا در جهان به 115 هزار و 286 نفر رسید

تعداد فوتی ها از ویروس کرونا در جهان به ۱۱۵ هزار و ۲۸۶ نفر و موارد بیماری نیز به یک میلیون و ۸۶۴ نفر افزایش یافت.

آمار تلفات جانی در ایران در نتیجه شیوع ویرس کرونا در طول ۲۴ ساعت اخیر با علاوه شدن ۱۱۱ نفر دیگر به ۴۵۸۵ نفر افزایش یافت.

در ژاپن تعداد کشته شدگان بعلت ویروس کووید ـ ۱۹ به ۱۳۷ نفر و مبتلایان به ویروس نیز به ۷۴۰۰ نفر افزایش یافته و در برخی از مناطق این کشور وضعیت فوق العاده اعلام شد.

در فیلیپین ۳۱۵ نفر بعلت ویروس کرونا جان باخته و با ابتلای ۲۸۴ نفر دیگر به این ویروس تعداد مبتلایان در این کشور به ۴۹۳۲ نفر افزایش یافت.

در اندونزی که ۳۹۹ نفر قربانی ویروس شدند، در طول ۲۴ ساعت اخیر ۳۱۶ مورد جدید تثبیت شده و کل موارد ابتلا به بیماری به ۴۵۵۷ نفر رسید.

حوثی های تحت کنترل ایران در یمن اعلام کردند در چهارچوب تدابیر مبارزه با ویروس کووید ـ ۱۹ در طول یکماه اخیر درمناطق تحت کنترل خود ۲۳۶۱ زندانی را آزاد کردند.

عربستان سعودی که سه نفر بعلت کرونا ویروس در آن جان باخته و ۷۱ مورد بیماری در آن مشاهده شده است ، هزاران مهاجر اتیوپیایی بعلت شیوع ویروس به کشورشان بازگردانده شدند.

در افریقا ۷۴۷ نفر جان باخته و در بیش از ۱۳ هزار نفر ویروس کووید ـ ۱۹ مشاهده شده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران با اشاره به اینکه در مبارزه با کووید ـ ۱۹ بسان بازی شطرنج عمل می کنیم اظهار امیدواری کرد که در اواخر ماه می اولین موج شیوع ویروس کرونا را متوقف کنیم ولی در پائیز و زمستان با موج جدیدی از این بیماری مواجه خواهیم شد.

در برخی از کشورهای عربی تعداد فوتی ها و مبتلایان به ویروس از این قرار است : مراکش  ۱۲۰ فوتی و ۷۴۶ مبتلا، تونس ۳۱ فوتی و ۷۰۷ مبتلا ، کویت ۲ فوتی و ۱۳۰۰ مبتلا و عمان ۴ فوتی و ۷۲۷ مبتلا.

در پاکستان ۹۳ نفر جان باخته و تعداد موارد ابتلا به ویروس نیز ۵۳۷۴ نفر اعلام گردید.

در بروندی تاکنون از هر ۵ مورد ابتلا به ویروس یکی منجر به فوت شده است.

در سری لانکا ۷ نفر جان باخته و تعداد مبتلایان به ویروس به ۲۱۰ نفر افزایش یافته است.

در زیمباوه دو نفر فوت کرده و در چهارجچوب تدابیر متخذه قرار بر این است که خارجیان در زندانها آزاد شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.