تماس تلفنی نخست وزیر لیبی با سفیران ترکیه و ایتالیا در طرابلس

پایگاه اطلاع‌رسانی نخست وزیری لیبی از تماس تلفنی فائز السراج با سفیران ترکیه و ایتالیا در طرابلس در پی حمله روز گذشته شبه‌نظامیان خلیفه حفتر خبر داد.

۰۹.۰۵.۲۰۲۰

تماس تلفنی نخست وزیر لیبی با سفیران ترکیه و ایتالیا در طرابلس

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

پایگاه اطلاع‌رسانی نخست وزیری لیبی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فائز السراج در پی اصابت موشک پرتاب شده از سوی شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر به نزدیکی سفارت‌خانه‌های ترکیه و ایتالیا در طرابلس، با سفیران این دو کشور تلفنی گفت‌وگو کرد.

براساس این اطلاعیه السراج در تماس تلفنی با سرحد آکسن، سفیر ترکیه و گیزپه بوچینو سفیر ایتالیا در طرابلس درباره وضعیت ساختمان سفارتخانه پس از حمله روز گذشته شبه نظامیان حفتر کسب اطلاعات کرد.

السراج همچنین این حمله را « جرمی وحشیانه» خوانده و گفت: شبه نظامیان حفتر پس از شکست در میادین، بزدلانه به مناطق مسکونی حملات متعدد ترتیب دادند.

گفتنی است روز گذشته شبه نظامیان خلیفه حفتر اقدام به شلیک چندین موشک از نقاط مختلف پایتخت لیبی کرد که برخی از آنها به بندر طرابلس، فرودگاه معیتیقه و نزدیکی ساختمان‌ سفارتخانه‌های ترکیه و ایتالیا اصابت کرد. در این حملات ۳ نفر جان باختند.

خلیفه حفتر، فرمانده شبه‌نظامیان شرق لیبی در تاریخ ۱۲ دسامبر جاری اعلام کرد که حمله سرنوشت‌سازی در طرابلس انجام خواهد داد. او در ۴ آوریل گذشته حملاتی را برای تصرف این شهر آغاز کرد.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به این تحرکات نظامی حفتر عملیات «برکان الغضب» را راه‌اندازی کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.