تهران جهت انجام تحقیقات درباره “کشته شدن شهروندان افغان” با کابل اعلام همکاری کرد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تهران جهت انجام تحقیقات درباره “کشته شدن شهروندان افغان” با کابل اعلام همکاری کرد

فهرست مطالب

سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که تهران برای روشن شدن ماجرای “کشته شدن شهروندان افغانستان در مرز دو کشور”، با کابل همکاری خواهد کرد.

۰۶.۰۵.۲۰۲۰
تهران جهت انجام تحقیقات درباره "کشته شدن شهروندان افغان" با کابل اعلام همکاری کرد

استانبول/خبرگزاری آناتولی

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره کشته شدن برخی از شهروندان افغانستان در منطقه مرزی با ایران گفت: “تهران امروز چهارشنبه طی یادداشتی رسمی به سفارت افغانستان در تهران آمادگی مقامات ذیربط در ایران را برای همکاری مشترک با طرف افغانستان برای بررسی ادعاهای مطرح شده اعلام کرد”.

وی یک باردیگر حادثه مذکور را رد کرده و افزود: “ایران مرزهای خود با افغانستان را مرزهای صلح و دوستی دانسته و بر عزم و اراده خود برای تداوم روابط دوستانه و برادرانه با افغانستان بر اساس احترام متقابل تاکید می‌کند”.

این در حالی است که صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان طی مطلبی در توئیتر در رابطه با “کشته شدن مهاجران افغان در مرز ایران” گفت: اعمال وحشیانه و غیرانسانی که باعث شهادت شماری از شهروندان مظلوم مان در مرز ایران شد، جنایات نابخشودنی است. وزارت خارجه مان این تراژدی اسفبار را به منظور تامین عدالت به صورت جدی پیگیری می‌کند.

محمد حنیف اتمر سر پرست وزارت خارجه افغانستان دیروز اعلام کرد که “ظلم و خشونت” علیه شهروندان این کشور در مرز ایران را با “تمام امکانات دیپلماسی” پیگیری خواهند کرد.

همچنین کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان چند روز پیش اقدامات اخیر نیروهای مرزی ایران علیه کارگران مسافر افغان در مرزهای دو کشور را نقض آشکار حقوق بشر دانست.

الیس ویلز، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی روز گذشته اعلام کرد:رفتار بی‌رحمانه ایران با مهاجران افغان که طی گزارش‌هایی ادعا شده است را وحشتناک می‌دانیم.

گفتنی است برخی رسانه‌های افغانستان اول ماه جاری اعلام کردند: “سربازان ایرانی، ۵۰ کارگر افغان را پس از شکنجه به رودخانه انداخته‌اند که تاکنون ۱۲ تن جان سالم به در برده و اجساد ۷ تن دیگر کشف شده است. این کارگران افغان، که برای کار قصد رفتن به ایران داشتند، پس از آنکه از منطقه دهانه ذوالفقار هرات، وارد خاک ایران شدند، توسط سربازان ایران دستگیر شده‌اند. سربازان ایرانی پس از شکنجه، این افراد را در یک گرداب در امتداد هریرود در داخل خاک ایران انداخته‌اند. این موضوع را همراهان این کارگران اعلام کرده و منابع معتبر خبری که می‌خواهند نامشان ذکر نشود، تائید می‌کنند”.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *