نخستین جشنواره مجازی غذا و نوشیدنی گاسترونومی انجمن ترکیه-آمریکا در واشنگتن با همکاری مرکز بین المللی مریدین آغاز شد.

۲۰.۰۴.۲۰۲۰
جشنواره مجازی گاسترونومی انجمن ترکیه-آمریکا آغاز شد

واشنگتن/خبرگزاری آناتولی

نخستین جشنواره مجازی گاسترونومی انجمن ترکیه-آمریکا (ATA-DC) در واشنگتن با همکاری مرکز بین المللی مریدین روز گذشته با حضور اوزلم وارن نویسنده نامدار کتاب آشپزی آغاز شد.

این رویداد به منظور معرفی شهرهای مطرح گردشگری غذایی ترکیه و ایجاد پل فرهنگی با واشنگتن ترتیب داده شده و تا ماه اکتبر ادامه خواهد یافت.

در این رویداد مجازی دستور پخت و سرو و چیدمان غذاهای سنتی و ترکیه به نمایش گذاشته خواهد شد.

در چارچوب این رویداد مجازی، در ۲۶ آوریل، باربارا آیدان داریو نحوه پخت پیده رمضان، در ۲ مه ابرو دمیر توزیع پایدار مواد غذایی، در ۹ مه موگه کارس‌اوغلو نحوه چیدمان و سرو غذاهای ترکیه و در ۱۰ مه ساهراب سویسال سرو غذای سنتی کشکک ترکیه که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد را توضیح و نمایش خواهند داد.

صدقی کازانجی، رئیس انجمن (ATA-DC) اظهار داشت: وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه سال ۲۰۲۰ را سال “غذاهای لذیذ ترکیه” معرفی کرد. هدف اصلی این جشنواره مجازی ادامه معرفی فرهنگ غنی و غذاهای لذیذ ترکیه به جهانیان در ایام پاندمی کرونا است.

وی افزود: با همکاری رستوران های بزرگ و زنجیره‌ای ترکیه در واشنگتن، غذاهای سنتی و لذیذ کشورمان را معرفی کرده ایم. هدف ما معرفی شهرهای مطرح کشورمان در زمینه گردشگری غذایی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *