نخستین جشنواره مجازی غذا و نوشیدنی گاسترونومی انجمن ترکیه-آمریکا در واشنگتن با همکاری مرکز بین المللی مریدین آغاز شد.

۲۰.۰۴.۲۰۲۰
جشنواره مجازی گاسترونومی انجمن ترکیه-آمریکا آغاز شد

واشنگتن/خبرگزاری آناتولی

نخستین جشنواره مجازی گاسترونومی انجمن ترکیه-آمریکا (ATA-DC) در واشنگتن با همکاری مرکز بین المللی مریدین روز گذشته با حضور اوزلم وارن نویسنده نامدار کتاب آشپزی آغاز شد.

این رویداد به منظور معرفی شهرهای مطرح گردشگری غذایی ترکیه و ایجاد پل فرهنگی با واشنگتن ترتیب داده شده و تا ماه اکتبر ادامه خواهد یافت.

در این رویداد مجازی دستور پخت و سرو و چیدمان غذاهای سنتی و ترکیه به نمایش گذاشته خواهد شد.

در چارچوب این رویداد مجازی، در ۲۶ آوریل، باربارا آیدان داریو نحوه پخت پیده رمضان، در ۲ مه ابرو دمیر توزیع پایدار مواد غذایی، در ۹ مه موگه کارس‌اوغلو نحوه چیدمان و سرو غذاهای ترکیه و در ۱۰ مه ساهراب سویسال سرو غذای سنتی کشکک ترکیه که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد را توضیح و نمایش خواهند داد.

صدقی کازانجی، رئیس انجمن (ATA-DC) اظهار داشت: وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه سال ۲۰۲۰ را سال “غذاهای لذیذ ترکیه” معرفی کرد. هدف اصلی این جشنواره مجازی ادامه معرفی فرهنگ غنی و غذاهای لذیذ ترکیه به جهانیان در ایام پاندمی کرونا است.

وی افزود: با همکاری رستوران های بزرگ و زنجیره‌ای ترکیه در واشنگتن، غذاهای سنتی و لذیذ کشورمان را معرفی کرده ایم. هدف ما معرفی شهرهای مطرح کشورمان در زمینه گردشگری غذایی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.