جنگ لفظی بین اتریش و ترکیه بر سر مسئله پناهندگان

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب

فهرست مطالب
جنگ لفظی بین اتریش و ترکیه بر سر مسئله پناهندگان

فهرست مطالب

جنگ لفظی بین اتریش و ترکیه بر سر مسئله پناهندگان

مسئله پناهندگان که بخصوص در دوران بحران کرونا تشدید شده و اختلافات در این باره جنگ لفظی سختی بین مقامات اتریش و ترکیه ایجاد کرده است.

 

جنگ لفظی بین اتریش و ترکیه بر سر مسئله پناهندگان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه “کرونن سایتونگ” اتریش در گزارشی به تشدید جنگ لفظی بین ترکیه و اتریش بر سر مسئله پناهندگان پرداخته و به سخنان اخیر “سباستین کورس”، صدر اعظم اتریش در گفتگو با یک رسانه یونانی اشاره کرد که گفته بود: ما نمی توانیم به ترکیه اجازه دهیم که از ما باج خواهی کند. ما نمی توانیم به ترکیه اجازه دهیم از مسئله مهاجران برای باج گیری از اتحادیه اروپا همان گونه که چندین بار این کار را انجام داده است استفاده کند.

وی تاکید کرد که دقیقا به همین دلیل از یونان حمایت می کنیم تا از مرزهای خود به عنوان مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در برابر هجوم مهاجران دفاع کند و این یک سیگنال آشکار به ترکیه است.

“هامی آکوسی”، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه این اتهام را به اتریش وارد کرده که می خواهد دیواری در مرزها ایجاد کند و ارزش های انسانی و کنوانسیون حقوق بشر سازمان ملل را نقض کند.

وزیر امور خارجه اتریش هم در واکنش به این اظهارات این مقام ترک گفته است: اتریش درباره احترام به حقوق بشر و حقوق آزادی و اساسی انسان ها نیاز به دستورالعمل ندارد. انتقادهای ترکیه به اظهارات صدر اعظم اتریش فاقد هر گونه پایه و اساس بوده و از این رو رد می شود.

وزیر امور خارجه اتریش این مسئله را درست و ضروری دانست که اتحادیه اروپا از مرزهای خارجی خود در برابر مهاجرت های غیرقانونی حمایت کند. وی در این باره گفت: یونان در این زمینه از حمایت کامل ما برخوردار است.

در سال ۲۰۱۶ ترکیه و اتحادیه اروپا توافقنامه‌ای را برای جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به این اتحادیه از طریق ترکیه امضا کردند. اما امروز هر دو طرف از اجرای طرح ناراضی هستند. اما احتمالاً ارائه یک طرح جدید نیز دشوار است.

دلیلی که ترکیه بیان داشته است این است که اتحادیه اروپا کمک های مالی را که درباره آن توافق شده است، پرداخت نمی کند. هچنین ترکیه چندین بار اتحادیه اروپا را به لغو این توافقنامه تهدید کرده است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *