عشایر عربی در عراق از عملیات ضدتروریستی موسوم به “پنجه-عقاب” نیروهای مسلح ترکیه علیه گروه تروریستی پ.ک.ک حمایت کردند.

۱۵.۰۶.۲۰۲۰
حمایت عشایر عربی عراق از عملیات ضدتروریستی ترکیه علیه مواضع پ.ک.ک

بغداد/ حیدر قره‌آلپ/ خبرگزاری آناتولی

شیخ مزاحم الحویت، سخنگوی عشایر عربی در استان نینوا که نمایندگی قبیله‌ها در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله را برعهده دارد طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از عملیات ضدتروریستی موسوم به “پنجه-عقاب” نیروهای مسلح ترکیه علیه گروه تروریستی پ.ک.ک حمایت می کنند.

الحویت در این بیانیه با اشاره به اینکه زنان بی‌گناه عرب در زندان‌های تحت کنترل گروه تروریستی پ.ک.ک در کوه سنجار اسیر هستند، گفت: “این عملیات همچنین پاسخی به شکنجه و تجاوز جنسی علیه این زنان زندانی است”.

وی با اشاره به اینکه در سنجار ۸ زندان زیرزمینی وجود دارد، تصریح کرد در این زندان‌ها ۸۰ عرب بی‌گناه از جمله زنان به سر می‌برند.

این سخنگو همچنین با تاکید بر اینکه گروه تروریستی پ.ک.ک در شهرهای سنجار، مخمور و مناطق مجاور آن‌ها مرتکب جنایات علیه بشریت می‌شود از دولت مرکزی عراق، مجلس بغداد، اداره اقلیم کرد شمال عراق و مجلس اربیل خواست تا تصمیمی مبنی بر خروج پ.ک.ک از شمال این کشور را اتخاذ کنند.

گفتنی است جنگنده‌های ارتش ترکیه که از نیمه شب گذشته از پایگاه‌ها مختلف کشور به پرواز در آمده‌اند، لانه‌های تروریست‌ها را در سنجار، کاراجاک، قندیل، زاپ، آواشین- باسیان، قارا و خاکورک هدف قرار داده و منهدم می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *