خطوط هوایی ترکیه ۸۷ ساله شد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
خطوط هوایی ترکیه ۸۷ ساله شد

فهرست مطالب

خطوط هوایی ترکیه «ترکیش ایرلاینز» به عنوان یکی از موفق‌ترین خطوط هوایی جهان ۸۷ سالگی آغاز فعالیتش را جشن می‌گیرد.

۲۰.۰۵.۲۰۲۰

خطوط هوایی ترکیه 87 ساله شد

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

خطوط هوایی ترکیه «ترکیش‌ ایرلاینز» که نخست با ۵ فروند هواپیما در مجموع با ظرفیت ۲۳ سرنشین در سال ۱۹۳۳ آغاز به فعالیت کرده اکنون در ۸۷ سالگی تاسیس‌اش با ناوگانی متشکل از ۳۶۰ فروند هواپیما به بیش ۳۲۲ مقصد مختلف در ۱۲۷ کشور جهان پرواز می‌کند.

این نهاد در سال‌های نخست تحت نام «شرکت خطوط هوایی کشوری» فعالیتش را در فرودگاه بین‌المللی آتاترک (پیشتر میدان هوایی یشیل کؤی) آغاز کرده، سپس با افزودن هواپیماهای جدید در خلال سال‌های ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۵ وارد مسیر پیشرفت و توسعه شد.

خطوط هوایی ترکیه نخستین پرواز بین‌المللی‌اش را در سال ۱۹۴۷ در محور آنکارا، استانبول و آتن با هواپیمای دی‌سی-۳ انجام داد. این پرواز حدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول کشید. ترکیش ایرلاینز پس از چهار سال شهرهای لفکوشا، بیروت و قاهره را به مقاصد بین‌المللی‌اش افزود.

این خطوط هوایی در دهه ۶۰ میلادی در سایه تجارب پروازهای داخلی، راهبر بین‌المللی اش را تعیین کرده بود. اما در آن سال‌‌ها هنوز از جایگاه مهمی در مسافربری هوایی در اروپا نداشت.

با پیوستن هواپیماهای جت موتوری به عرصه هواپیمایی جهان، سیر موفقیت ترکیش نیز شتاب پیدا کرد. در سال ۱۹۸۳ در پنجاهمین سالگرد تاسیس‌اش خطوط هوایی ترکیه ناوگان آن به ۳۰ فروند هواپیما با ظرفیت ۴ هزار و ۲۷ صندلی رسید. در این سال هواپیماهای خطوط هوایی ترکیه در ۳ قاره در مجموع ۲.۵ میلیون مسافر و ۳۰ هزار تن بار جابجا کرد. مجله ویژه ترکیش «اسکای لایف» نیز از همان سال با نام «مگزین ترکیش ایرلاینز» منتشر و در دسترس مسافران قرار گرفت.

خطوط هوایی ترکیه سال‌های نخست ۲۰۰۰ میلادی که عرصه مسافربری هوایی جهانی دچار توقف و پسرفت شده بود، همچنان به سرمایه‌گذاری و توسعه مقاصد داخلی و خارجی در این زمینه ادامه داد. این شرکت در آن سال‌ها نیز به یک برند سرشناس در زمینه ارایه خدمات باربری، نگهداری، تعمیر هواپیما، تولید صندلی و قطعاد داخلی و آموزش خلبانی در اروپا تبدیل شد.

با آغاز سال ۲۰۲۰ هدف این شرکت ثبت رکوردهای جدیدی در این عرصه بود، اما با توجه با شیوع بیماری کووید-۱۹در جهان، روند مسافربری مانند سایر بخش‌های تجاری و ترابری متوقف شد.

خطوط هوایی ترکیه طی این روزها نیز در مقایسه با خطوط هوایی دیگر عملکرد نسبتا موفقی داشته است. ده ها هزار شهروند ترکیه و حتی برخی از شهروند‌های کشورهای دیگر که بنا به دلایل شغلی و تحصیلی در خارج از کشور حضور داشتند، از طریق هواپیما‌های این شرکت وارد ترکیه شده و شهروندان خارجی نیز راهی کشور خود شدند.

از سوی دگیر «ترکیش کارگو» بخش حمل نقل خطوط هوایی ترکیه نیز در طی این دوران پروازهای مهمی در را راستای ایجاد تداوم زنجیره بین‌المللی تامین مواد غذایی، دارو و لوازم بهداشتی انجام می دهد.

ترکیش کارگو همچنین کمک‌های بهداشتی ترکیه به کشورهای دیگر را نیز منتقل می‌کند.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *