اقامت خود حمایتی ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که به دلیل موقعیت خوب و شرایط اقتصادی مناسب مهاجران بسیاری را در خود جای داده است. هر ساله هزاران نفر از ایران به این کشور مهاجرت می کنند و ادامه زندگی خود را در آن می گذارنند. برای دریافت شهروندی ترکیه باید شرایط مختلفی را دارا باشید و هر کدام از آن ها را باید رعایت کنید. در این مقاله سعی داریم تا روش های مختلف گرفتن اقامت ترکیه را بررسی کنیم و بهترین راه آن را شناسایی نماییم. شما می توانید از بین روش های گفته شده، راحت ترین مسیر را برای اقامت ترکیه انتخاب نمایید.

دریافت اقامت با خرید ملک در ترکیه

یکی از بهترین روش ها برای دریافت اقامت، خرید ملک ترکیه می باشد که باید با اصول خاصی انجام شود. ملک خریداری شده توسط شما باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار ارزش داشته باشد تا واجد شرایط شهروندی ترکیه شوید. همچنین بعد از تهیه ملک، تا سه سال بعد از آن باید از فروختن آن اجتناب کنید. اگر مقدار نقدینگی شما کمتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد، نمی توانید برای اقامت دائم اقدام کنید ولی امکان اقامت موقت برای شما فراهم است. به طور مثال اگر خانه ای به ارزش ۷۰ هزار دلار تهیه کنید، می توانید اقامت سه ساله ترکیه را دریافت نمایید و بعد از بهتر شدن شرایط برای اقامت دائم اقدام کنید.

در واقع این اقامت سه ساله در دسته اقامت های توریستی قرار می گیرد و محدودیت دارد. کسانی که اقامت سه ساله دارند نمی توانند در ترکیه کار کنند پس به این نکته دقت لازم را داشته باشید. البته این در حالی است که شما خودتان برای کار اقدام کنید. اگر یک کارفرما ترکیه ای برای شما درخواست کار بدهد، شما می توانید مجوز مربوطه را دریافت نمایید و بعد از آن به کار خود ادامه دهید. در حال حاضر بسیاری از ایرانیان از طریق خرید ملک در استانبول اقامت دائمی این کشور را به دست می آورند.

همچنین بخوانید: اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی با ثبت شرکت در ترکیه

کشور ترکیه به صاحبان کسب و کار ها اهمیت زیادی می دهد و از همین رو مایل به اعطای شهروندی ترکیه به آن ها است. به همین دلیل تمامی کسانی که در یک کسب و کار خاص فعال هستند می توانند از طریق ثبت شرکت در ترکیه اقامت دائمی خود را به دست آورند. در واقع صاحب کسب و کار در این کشور سرمایه گذاری می کند و یک شرکت جدید را ثبت می نماید. در صورتی که تعداد ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه در شرکت شما مشغول به کار شوند، شما می توانید بلافاصله برای دریافت اقامت دائم ترکیه دست به کار شوید.

اگر مهارت و سرمایه لازم برای ایجاد یک شرکت موفق در ترکیه را دارید،‌ این راه می تواند برای شما مفید باشد. کمترین پولی که برای استفاده از این راه نیاز خواهید داشت حدود ۱۰۰۰۰ لیر ترکیه می باشد. این مبلغ چیزی در حدود ۲۵۰۰ دلار می باشد که شما باید برای کارهای اداری ثبت شرکت آن را هزینه کنید. نکته دیگر این است که طرح تجاری یا بیزینس پلن شما باید از وزارت کار ترکیه تاییدیه بگیرد که به همین علت باید آن را به صورت حرفه ای و دقیق بنویسید.

اخذ اقامت دائم از طریق خرید سهام

یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت ترکیه خرید سهام می باشد. برای این کار باید سهام شرکت های ترکیه ای را در بورس این کشور خریداری نمایید. حداقل سرمایه گذاری که باید در این طرح انجام دهید ۵۰۰ دلار امریکا می باشد. بعد از اینکه خرید سهام انجام شد، باید آن را به مدت سه سال نگهدارید و در صورت فروش شرایط دریافت اقامت را از دست خواهید داد. ناگفته نماند که برای به کار بردن این روش تاییده وزارت صنایع ترکیه لازم خواهد بود. اگر خودتان علم کافی نسبت به دریافت اقامت را ندارید، بهتر است که آن را به دست شرکت های مهاجرتی معتبر بسپارید. مسلما این شرکت ها سابقه زیادی در این زمینه دارند و تمامی چالش های موجود بر سر راه شما را می شناسند. پس بهتر است که دریافت اقامت ترکیه را با مشورت و همکاری شرکت های مهاجرتی انجام دهید.

همچنین بخوانید: اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

اقامت ترکیه از طریق خرید سهام

سخن پایانی

برای به دست آوردن شهروندی ترکیه و اقامت آن می توان از روش های مختلفی اقدام نمود. بعضی از افراد روش تحصیل در ترکیه را انتخاب می کنند اما در این راه اقامت شما موقت محسوب می شود و پس از پایان تحصیل لغو خواهد شد. با این حال اکثر روش های دائمی اقامت در این مطلب بیان شد که با به کارگیری آن ها می توانید شهروندی ترکیه را به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *