دو خبرنگار «تی‌آر‌تی ورلد» در جریان پوشش اعتراضات در آمریکا مجروح شدند

دو تن از خبرنگاران شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی ورلد» ترکیه هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا مورد اصابت گلوله‌های پلاستیکی پلیس قرار گرفته و مجروح شدند.

۰۲.۰۶.۲۰۲۰
دو خبرنگار «تی‌آر‌تی ورلد» در جریان پوشش اعتراضات در آمریکا مجروح شدند

استانبول/خبرگزاری آناتولی

شبکه تلویزیونی «تی‌آر‌تی ورلد» ترکیه‌ طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دو تن از خبرنگاران ‌ما هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالات مینیاپولیس و واشنگتن آمریکا که در پی کشته شدن «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست این کشور توسط یک افسر پلیس آغاز و همچنان ادامه دارد، با اصابت گلوله‌های پلاستیکی نیروهای امنیتی آمریکایی که برای متفرق کردن معترضان از آن استفاده می‌کنند، مجروح شدند.

سالی آیحان، خبرنگار تی‌آر‌تی ورلد در واشنگتن هنگام پوشش اعتراضات ضد نژادپرستی در مقابل کاخ سفید در جریان حمله بی‌رحمانه نیروهای امنیتی آمریکا به معترضان از ناحیه قفسه سینه و پای خود مورد اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفت.

از سوی دیگر لیونل دونووان و بارباروس سایلگان خبرنگار و تصویربردار تی‌آر‌تی ورلد در شهر مینیاپولیس که به عنوان کانون اعتراضات و خشونت پلیس، تنش در این شهر به شدت بالا گرفته ‌است، نتوانستند از خشونت پلیس فرار کنند و دونووان در حمله پلیس به معترضان از ناحیه کشاله ران خود با صابت گلوله پلاستیکی مجروح شد.

گفتنی است که آمریکا در این روزها با یکی از بزرگترین اعتراضات مردمی در تاریخ این کشور مواجه است. علی‌رغم خشونت پلیس آمریکا، خبرنگاران تی‌آر‌تی ورلد به پوشش حوادث در نقاط مختلف این کشور ادامه می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *