روحانی: افزایش قیمت ارز موقتی است

رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد اقتصادی افزایش بی سابقه قیمت ارز در ایران را موقتی خواند و خواستار بازگشت تعادل به بازار شد.

۲۳.۰۶.۲۰۲۰
روحانی: افزایش قیمت ارز موقتی است

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد اقتصادی درباره افزایش بی سابقه قیمت ارز در این کشور گفت: با بازگشت درآمدهای ارزی به کشور، بازار ارز متعادل خواهد شد. شوک ایجاد شده در بازار ارز موقت و گذرا بوده و ریشه و دلیل بنیادی اقتصادی ندارد و باید تعادل به بازار ارز برگردد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، وی با بیان اینکه «باید تلاش کنیم تا مانع از ایجاد بار روانی تاثیر افزایش قیمت ارز بر قیمت سایر اقلام و کالاها شویم» ادامه داد: مراقبت کنیم که نوسانات کوتاه مدت و گذرای ارز کنترل شود.

وی مطمئن ترین راه برای آرامش بازار را ایفای تعهد صادرکنندگان برای برگشت ارز به چرخه اقتصاد و مدیریت بانک مرکزی در فضای آرام و باثبات بازارها دانست و گفت: افزایش صادرات و تلاش های موفقیت‌آمیز برای بازگشت درآمدهای ارزی به کشور و همچنین عرضه ارز حاصل از صادرات از سوی صادرکنندگان، وضعیت آرام تری را در بازار ارز به وجود خواهد آورد.

صبح امروز هر دلار آمریکا در بازار تهران به قیمت ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان، هر یورو نیز به قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *