روحانی: تحریم تسلیحاتی ایران برگردد، عواقب وخیمی خواهد داشت

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
روحانی: تحریم تسلیحاتی ایران برگردد، عواقب وخیمی خواهد داشت

فهرست مطالب

رئیس جمهوری ایران خطاب به سران اعضای برجام گفت اگر تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود خوب می دانند چه عواقبی برای آنها دارد و دچار چه شکستی خواهند شد.

۰۶.۰۵.۲۰۲۰
روحانی: تحریم تسلیحاتی ایران برگردد، عواقب وخیمی خواهد داشت

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در نشست هیات دولت در واکنش به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت: اگر تحریم تسلیحاتی برگردد پاسخ ما همان است که من در نامه به سران اعضای برجام در پاراگراف آخر نوشته ام. سران خوب می دانند جواب ما چه خواهد بود. در نامه ای که به سران ۵ کشور نوشته ام تاکید کردم اگر چنین شود ما چنان خواهیم کرد. می دانند اگر مرتکب چنین خطایی شوند چه عواقبی برای آنها دارد و چه شکستی برای آنها خواهد بود.

وی اظهار کرد: آمریکایی ها تازه یکی دو ماه است از خواب غفلت بیدار شدند و فهمیدند چه اشتباهی کردند که از برجام خارج شدند. چه خطای بزرگی کردند برجام را بهم زدند. الان نه راه پیش دارند نه راه پس. اگر همینطور ادامه دهند تحریم تسلیحاتی برداشته می شود. اسرائیل، عربستان و تندروهای آمریکا که ترامپ را وادار کرده بودند از برجام خارج شود همان ها به ترامپ خواهند گفت ما ۴ تا اشتباه بزرگ کردیم. اگر بخواهند کار دیگری انجام دهند و بگویند برگردیم به برجام و از اسنپ بک استفاده کنیم، خب از برجام خارج شده اند. برای آمریکا برجامی وجود ندارد. مگر اینکه دوباره درخواست کند، ما بپذیریم و همه خطاهایش را جبران کند. تمام تحریم ها را کنار بگذارد که شرایط خاصی است. آنچه که امروز دارند بحث می کنند باید بدانند این جزء لاینفک برجام است.

رییس جمهوری ایران با بیان اینکه «ذهن آنها این بود که وقتی آنها خارج شدند بلافاصله ما هم خارج می شویم» ادامه داد: فکر می کردند وقتی ما خارج شدیم پرونده به شورای امنیت می‌رود و وقتی هم به شورای امنیت رفت تمام آنچه به دست آوردیم از دست می‌رود. این خواب آشفته ترامپ با تدبیر نظام تعبیر نشد.

وی همچنین تاکید کرد: آمریکا که کلاً از برجام خارج شده و ۴+۱ هم تا حد زیادی عقب کشید. ما الان حالت متعادلی داریم هر موقع آنها حاضر شوند به تعهدات کامل برجامی عمل کنند ما هم همان روز به تعهدات کامل برجامی بر می‌گردیم.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *