سازمان ملل: حملات هوایی در صعده یمن وحشتناک و ناعادلانه است

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن ضمن اشاره به کشته شدن دست‌کم ۱۲ نفر در حملات هوایی صورت گرفته به استان صعده، این حملات را «وحشتناک و ناعادلانه» خواند.

۱۷.۰۶.۲۰۲۰
سازمان ملل: حملات هوایی در صعده یمن وحشتناک و ناعادلانه است

عدن/ خبرگزاری آناتولی

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن (OCHA) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد بنا به شواهد اولیه در حملات هوایی ۱۵ ژوئن نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به استان صعده در شمال یمن دست‌کم ۱۲ نفر از جمله ۴ کودک کشته شدند.

لیسه گرانده، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن در این رابطه گفت: به خانواده و نزدیکان تمامی کسانی که در این حملات وحشتناک و ناعادلانه جان خود را از دست دادند، تسلیت می‌گوییم.

وی همچنین افزود: یمن نیازمند صلح است، حمایت‌های مالی سازمان‌های تامین کننده کمک‌های بشردوستانه رو به اتمام است و زندگی میلیون‌ها یمنی نیازمند به دلیل شیوع ویروس کرونا با خطر مواجه است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن همچنین تاکید کرد که علی‌رغم فراخوان صلح به دلیل شیوع کرونا، جنگ در این کشور همچنان ادامه یافته و بیش از ۸۰۰ نفر از ماه ژانویه تاکنون در این حملات کشته شده‌اند.

بنا به اعلام حوثی‌ها شمار قربانیان حملات هوایی روز دوشنبه گذشته نیروهای ائتلاف به استان صعده به ۱۳ نفر افزایش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *