سازمان همکاری اسلامی از توافق سیاسی در افغانستان حمایت کرد

نماینده دائم سازمان همکاری‌های اسلامی در کابل از توافق سیاسی میان عبدالله عبدالله و محمداشرف غنی، دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام حمایت کرد.

۰۷.۰۶.۲۰۲۰

سازمان همکاری اسلامی از توافق سیاسی در افغانستان حمایت کرد

استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

حسین آونی بوتسالی، نماینده دائم سازمان همکاری‌های اسلامی در افغانستان در دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی از توافق تقسیم قدرت بین رقبای سیاسی در این کشور استقبال کرده و از تلاش‌های صلح در این کشور حمایت کرد.

عبدالله در صفحه فسبوک خود نوشت: “این سازمان همکاری‌ اسلامی در این دیدار ضمن استقبال از امضای توافق‌نامه سیاسی و ایجاد شورای عالی مصالحه‌ ملی گفت که این نهاد آماده است برای برقراری صلح و ثبات به صورت همه جانبه با افغانستان همکاری کند”.

طرفین در ادامه تأکید کردند که “افغانستان به منظور برقراری صلح، به اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی نیاز دارد و نقش کشورهای اسلامی از طریق سازمان همکاری اسلامی در این راستا بنیادی است”.

گفتنی است تیم‌های پیشتاز انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری افغانستان پس از پنج ماه تنش‌ها با امضای یک توافق‌نامه سیاسی میان محمد اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی به بحران پایان دادند. بر اساس توافق سیاسی انجام شده، شورای مصالحه ملی از ارکان سیاسی مختلفی همچون معاونان، مجمع عمومی، کمیته رهبری، دبیرخانه و هیئت مذاکره‌کننده تشکیل شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.