سال آینده پیرترین کشور جهان می‌شویم

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
سال آینده پیرترین کشور جهان می‌شویم

فهرست مطالب

مشاور وزیر بهداشت ایران: ۳۰ سال آینده پیرترین کشور جهان می‌شویم

مشاور عالی وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که تداوم روند کاهشی زاد و ولد ایران را در ۳۰ سال آینده پیرترین کشور جهان خواهد کرد.

۱۰.۰۶.۲۰۲۰
مشاور وزیر بهداشت ایران: 30 سال آینده پیرترین کشور جهان می‌شویم

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

محمد اسماعیل اکبری، مشاور عالی وزیر بهداشت ایران اظهار داشت: با کاهش بیش از ۱۷۰ هزار نفری زاد و ولد جمعیت، کشور در روند پیرشدن قرار دارد و نسبت سالمندان کمی بالاتر رفته است. ادامه این روند ایران را در ۳۰ سال آینده پیرترین کشور جهان خواهد کرد.

به گزارش روزنامه «ایران» وی افزود: در حدود ۶۰ سال گذشته ایران ۱۰ سال پیر‌تر شده است و میانگین سن از ۲۰.۲ سال به ۳۰ سال رسیده است. مسأله ناگوارتر آن که این اتفاق ثابت نمی‌ماند و همچنان در مسیر پیری کشورمان هستیم.

اکبری تصریح کرد: این در حالی است که اکنون کمتر از ۱۰ درصد جمعیت را سالمندان تشکیل می‌دهند و ما کشور جوان تلقی می‌شویم. در سال ۱۳۹۵ که آخرین سرشماری مستند نفوس متعلق به آن سال است، جمعیت کشور با نرخ رشد سالانه ۱.۲۴ درصد نسبت به سال ۱۳۸۵ به حدود ۷۹ میلیون و ‎۹۲۶ هزار نفر رسیده بود. اکنون ساعت جمعیتی کشور تعداد جمعیت کشور را حدود ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام می‌کند.

از سوی دیگر امیرحسین بانکی‌پور، نماینده مجلس ایران نیز ضمن اشاره به کاهش ۴۰ درصدی آمار ازدواج در ۶ سال گذشته گفته است: نرخ رشد جمعیت کشورمان به زیر یک درصد رسیده که بسیار خطرناک است؛ در حال حاضر بحران جمعیت کاملاً ملموس است.

وی همچنین تاکید کرده است: قبلاً ناراحتی ما از کاهش رشد ازدواج بود اما در حال حاضر با کاهش ازدواج مواجه شده‌ایم. جالب این است که جمعیت آماده به ازدواج کشور طی ۶ سال گذشته ثابت بوده و تغییری نکرده و تنها تعداد ازدواج‌ها کاهش پیدا کرده است. در حالی که در طرف دیگر با رشد طلاق مواجه بوده‌ایم.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *