سخنرانی اردوغان در مراسم افتتاح بیمارستان «پروفسور آصف آتاسِوِر» دانشگاه مرمره

رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم افتتاح بیمارستان «پروفسور آصف آتاسِوِر» دانشگاه مرمره اعلام کرد که با کادر بزرگ درمانی و ظرفیت واحدهای مراقبت‌های ویژه بر پاندمی کرونا فایق آمدیم.

۲۰.۰۶.۲۰۲۰
سخنرانی اردوغان در مراسم افتتاح بیمارستان «پروفسور آصف آتاسِوِر» دانشگاه مرمره

استانبول/ خبرگزاری آاتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح بیمارستان «پروفسور آصف آتاسِوِر» دانشگاه مرمره اعلام کرد: ترکیه با حدود یک میلیون ۱۰۰‌ هزار پرسنل درمانی و تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه که به کل ظرفیت بیمارستان‌های کشورهای اروپایی نزدیک شده است، بر این روند فایق آمد. تصمیم گرفتیم این بیمارستان را به نام «پروفسور آصف آتاسِوِر» نام‌گذاری کنیم.

وی گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش نسبی در تعداد موارد جدید ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشور هستیم. واضح است که در دوره پسا کرونا روابط سیاسی و اقتصادی در جهان شکل جدیدی خواهد گرفت. ترکیه با زیرساخت‌های پیشرفته، جمعیت جوان و پرورده، اهداف بسیار مهم و مدیریت باثبات در صدر کشورهایی است که برای این دوره جدید آمادگی لازم را دارد.

اردوغان افزود: با اقدام به کودتا قصد جان ما را کردند و با توطئه‌های اقتصادی می‌خواستند ترکیه را به زانو دربیاورند تا از ما نجات یابند. در مبارزه برای احیای دموکراسی و توسعه کشور وارد دوره جدیدی می‌شویم. در نتیجه تلاش‌های ۱۸ ساله ما، اکنون می‌توانیم با امید به آینده نگاه کنیم. ان‌شاءالله، از این به بعد نیز سیاست ما برای ارائه خدمات جدید به مردم و ساخت آثار جدید در کشور بدون وقفه ادامه خواهد یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *