سفیر ایران در آنکارا : قدردان کمک‌های پزشکی ترکیه هستیم

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
سفیر ایران در آنکارا : قدردان کمک‌های پزشکی ترکیه هستیم

فهرست مطالب

❌ سفیرایران درآنکارا :
قدردان کمک‌های پزشکی ترکیه هستیم

???? محمد فرازمند، سفیر ایران در ترکیه در گفتگو با خبرگزاری «آناتولی» در رابطه با روند انتقال ایرانیان مقیم ترکیه به کشورشان اظهار داشت: ایرانیان مقیم ترکیه از جمله دانشجویان، گردشگران و دیگر افراد مقیم می‌توانند از طریق مرزهای سه‌گانه (اسن دره، کاپی کوی و گوربلاغ) به ایران برگردند، همچنین پروازهای فوق العاده هم در طول مدت هفته یا دو هفته یکبار برقرار شده است.

???? وی در ادامه ضمن قدردانی از دولت ترکیه به خاطر اهدا و ارسال محموله‌ای از کمک‌های پزشکی به ایران گفت: در حال حاضر تجارت دوجانبه به علت عدم تردد کامیونها کاهش پیدا کرده است. ولی دو طرف در تلاش هستند تا راهی برای ادامه تجارت بین دو کشور پیدا کنند.

???? فرازمند تصریح کرد که کامیون‌های ایرانی که در ترکیه یا کشورهای اروپایی، لبنان، گرجستان و اوکراین بودند از طریق خاک ترکیه به ایران بازگشتند.

???? وی همچنین افزود: همکاری‌های علمی و تبادل تجربه و دانش از طریق ویدئو کنفرانس بین مقامات وزارت بهداشت دو کشور انجام پذیرفته و در صورت ضرورت کماکان ادامه دارد. ما از این نظر پروتکل‌های بین المللی و دولت ترکیه را از نزدیک دنبال می‌کنیم و از ملت و دولت دوست ترکیه نیز بسیار سپاسگزار هستیم.

???? فرازمند با اشاره به تحریمهای آمریکا و تاثیر آن در این روند خاطرنشان کرد: در شرایطی که مردم ایران درگیر مبارزه با این پاندمی بیرحم هستند، دولت ترامپ، مردم ایران را تحت بی‌رحمانه‌ترین تروریسم اقتصادی خود قرار داده و با تداوم این سیاستها فشار حداکثری و ممانعت از یاری رساندن سایر دولتها و ملتها به ایران، همراه با ویروس کرونا به جنگ با مردم ایران شتافته است. حتی به اروپا نیز اجازه نمی‌دهد تا در تامین نیازهای بهداشتی و بشردوستانه با ایران همکاری کند.

???? وی با بیان اینکه آمریکا با اعمال شدیدترین تحریمها، موجب شده است تا نظام اقتصادی و مالی ایران به شدت آسیب دیده و توان کشور برای مبارزه با این بیماری نیز کاهش یابد تصریح کرد: مانع‌تراشی آمریکا برای تامین سریع و آسان نیازهای پزشکی ایران در مبارزه با کرونا، «تحریم» نیست، بلکه در عمل، «ترور اقتصادی» یک ملت و اقدام برای نابودی جان هزاران انسان است.

???? فرازمند افزود: هرچند مقامات آمریکا مدعی هستند که دارو و غذا مشمول تحریم‌ها علیه ایران نیست، اما با ایجاد محدودیت‌های شدید در نقل و انتقالات مالی با ایران و تهدید علیه شرکت های تجاری طرف معامله با ایران، عملاً تمامی مسیرهای ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را سد کرده‌اند. متاسفانه قربانیان اصلی تحریم و ویروس در ایران، مردم عادی کوچه و خیابان هستند.

???? وی ضمن قدردانی از کادر درمانی و پزشکی گفت: مقامات ایرانی، علیرغم همه محدودیت‌هایی که به واسطه تحریم‌های آمریکا با آن مواجه بودند، تلاش‌های گسترده ای را در جهت مبارزه با این بیماری همه گیر به کار بسته و تمام امکانات بهداشتی خود را برای مقابله با گسترش ویروس بسیج کردند.

???? فرازمند ادامه داد: دانشمندان ایرانی طی هفته‌ها و ماههای اخیر تمامی تلاش خود را انجام داده اند تا با کاستن از درد و رنج مبتلایان به کرونا داروی مورد نیاز برای این بیماری را نیز بیابند و روند ساخت یک داروی ترکیبی را آغاز کرده‌اند. خوشبختانه انجام آزمایشات اولیه این دارو با موفقیت همراه بوده و امیدواریم که طی روزهای آینده این داروها وارد بازار شود. همچنین کیتهای تشخیص بیماری در داخل ساخته شده و ظرفیت تولید روزانه ۸۰ هزار کیت توس یکی از شرکتهای دانش بنیان ایجاد شده است.

???? سفیر ایران در ترکیه همچنین تصریح کرد: اکنون تمام جهان خود را در معرض ناامنی این ویروس ویرانگر می‌بیند ضرورت ایجاب می کند که همه کشورهای جهان دست در دست هم، در برابر این دشمن مشترک و فارغ از اختلافات سیاسی و تفاوت های جغرافیایی ایستادگی کنند./خبرگزاری آناتولی

@Torkish_news

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *