سکوت شهر تاریخی و توریستی استانبول در ایام منع رفت‌وآمد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
سکوت شهر تاریخی و توریستی استانبول در ایام منع رفت‌وآمد

فهرست مطالب

تمام میادین و خیابان‌های شهر استانبول ترکیه در نخستین روز منع آمدوشد خالی از جمعیت شده است.

۱۸.۰۴.۲۰۲۰
سکوت شهر تاریخی و توریستی استانبول در ایام منع رفت‌وآمد

استانبول/خبرگزاری آناتولی
پس از اجرای مقررات منع رفت‌وآمد در کلانشهرهای ترکیه که در راستای مبارزه با ویروس کرونا (کووید-۱۹) انجام می‌شود، خیابان‌ها و محلات استانبول را نیز سکوت فراگرفته و کاملا خلوت شده است.
این محدودیت به مدت ۴۸ ساعت در ۳۰ کلانشهر و استان زونقولداغ اعمال می شود و نیروهای پلیس نیز با گشت‌زنی و رفت و آمد مردم را کنترل می‌کنند.

نانوایان و کادر پزشکی و درمانی از این قاعده مستثنی هستند. نانوایی‌های دو محله «ایوب سلطان» و «آرناووت کؤی» از ساعات اولیه صبح امروز کار خود را آغاز کرده و نان در اختیار مردم می‌گذارند.

خیابان‌ها و میادین شلوغ مناطقی؛ مانند کادی کؤی، اوسکودار، مال تپه و جاده بغداد در بخش آسیایی استانبول نیز تماما خالی شده و کبوتران و مرغان دریایی جای انسان‌ها را پر کرده‌اند.

-گشت‌زنی پلیس و ماموران شهرداری در خیابان‌ها

در بخش اروپایی نیز میادین و خیابان‌های مناطق فاتح، بشیکتاش، ساری‌یئر و بی‌اوغلو خالی شده و پلیس اتومبیل‌ها را متوقف و بازرسی می‌کند. ماموران شهرداری نیز در حال نظافت معابر هستند.

ایستگاه‌های مترو، تراموای و اتوبوس خالی از جمعیت هستند. میدان سلطان احمد، موزه ایاصوفیه و بازار بزرگ استانبول شاهد سکوت مطلق است. این منطقه تجاری و گردشگری همواره میزبان میلیون ها بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بوده است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *