شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز ۹۱ هزار نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز ۹۱ هزار نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت ۸۵۴ نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر افزایش یافت.

۱۸٫۰۵٫۲۰۲۰

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز 91 هزار نفر رسید

نیویورک/خبرگزاری آناتولی

براساس جدیدترین آمار تارنمای ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تعداد قربانیان ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در آمریکا طی شبانه‌روز گذشته با فوت ۸۵۴ نفر دیگر به ۹۰ هزار و ۹۹۶ تن رسید.

همچنین شمار موارد ابتلا به کرونا در آمریکا نیز با شناسایی ۱۹ هزار و ۸۰۳ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته به یک میلیون و ۵۲۹ هزار و ۱۴۴ تن افزایش یافته است.

پس از آمریکا، روسیه با ۲۹۰ هزار و ۶۷۸ مورد، اسپانیا با ۲۷۷ هزار و ۷۱۹ مورد و انگلیس با ۲۴۴ هزار و ۵۲ مورد دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان هستند.

از سوی دیگر، بیشترین مورد ابتلا و قربانی در ایالات متحده در نیویورک بوده و تاکنون در این ایالت‌ ۲۸ هزار و ۳۲۵ نفر بر اثر ویروس کرونا جان باخته و ۳۵۹ هزار و ۸۴۷ تن به این بیماری مبتلا شده‌اند.

همچنین نیوجرسی با ۱۴۸ هزار و ۱۹۷ و ایلینوی با ۹۴ هزار و ۱۹۱ مورد ابتلا در رده دوم و سوم میان ایالات آمریکا از نظر فراوانی کرونا قرار دارند.

از آغاز شیوع این بیماری تاکنون ۱۲ میلیون نفر در آمریکا تست ویروس کرونا انجام شده و بالغ بر ۳۴۶ هزار نفر نیز از این بیماری بهبود یافته‌اند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه