شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز ۹۱ هزار نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت ۸۵۴ نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر افزایش یافت.

۱۸.۰۵.۲۰۲۰

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز 91 هزار نفر رسید

نیویورک/خبرگزاری آناتولی

براساس جدیدترین آمار تارنمای ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تعداد قربانیان ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در آمریکا طی شبانه‌روز گذشته با فوت ۸۵۴ نفر دیگر به ۹۰ هزار و ۹۹۶ تن رسید.

همچنین شمار موارد ابتلا به کرونا در آمریکا نیز با شناسایی ۱۹ هزار و ۸۰۳ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته به یک میلیون و ۵۲۹ هزار و ۱۴۴ تن افزایش یافته است.

پس از آمریکا، روسیه با ۲۹۰ هزار و ۶۷۸ مورد، اسپانیا با ۲۷۷ هزار و ۷۱۹ مورد و انگلیس با ۲۴۴ هزار و ۵۲ مورد دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان هستند.

از سوی دیگر، بیشترین مورد ابتلا و قربانی در ایالات متحده در نیویورک بوده و تاکنون در این ایالت‌ ۲۸ هزار و ۳۲۵ نفر بر اثر ویروس کرونا جان باخته و ۳۵۹ هزار و ۸۴۷ تن به این بیماری مبتلا شده‌اند.

همچنین نیوجرسی با ۱۴۸ هزار و ۱۹۷ و ایلینوی با ۹۴ هزار و ۱۹۱ مورد ابتلا در رده دوم و سوم میان ایالات آمریکا از نظر فراوانی کرونا قرار دارند.

از آغاز شیوع این بیماری تاکنون ۱۲ میلیون نفر در آمریکا تست ویروس کرونا انجام شده و بالغ بر ۳۴۶ هزار نفر نیز از این بیماری بهبود یافته‌اند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.