تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۴۱۲ نفر افزایش یافت.

۲۳.۰۵.۲۰۲۰
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 5.3 میلیون نفر عبور کرد

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

براساس جدیدترین آمار تارنمای ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در سراسر جهان به ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۴۱۲ نفر رسیده است.

تاکنون ۳۴۰ هزار و ۷۵ نفر نیز در جهان بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۹۲ بیمار بهبود یافته اند.

مطابق این داده‌ها، تاکنون یک میلیون و ۶۴۵ هزار و ۳۵۳ مورد ابتلا به کرونا در آمریکا ثبت شده و این کشور در زمینه مذکور در جایگاه نخست جهان قرار دارد.

بر این اساس در برزیل ۳۳۲ هزار و ۳۸۲ نفر، در روسیه ۳۲۶ هزار و ۴۴۸ نفر، در اسپانیا ۲۸۱ هزار و ۹۰۴ نفر، در انگلیس ۲۵۴ هزار و ۱۹۵ نفر، در ایتالیا ۲۲۸ هزار و ۶۵۸ نفر، در فرانسه ۱۸۲ هزار و ۲۱۹ نفر و در آلمان ۱۷۹ هزار و ۷۱۳ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت ترکیه شمار مبتلایان ویروس کرونا به ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

ایران نیز با ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در رتبه بعدی جهان قرار دارد.

آمریکا در شمار قربانیان کرونا نیز با ۹۷ هزار و ۶۵۵ فوتی دارای بیشترین تلفات ناشی از این ویروس بوده است.

کشورهای انگلستان با ۳۶ هزار و ۳۹۳، ایتالیا با ۳۲ هزار و ۶۱۶، اسپانیا با ۲۸ هزار و ۶۳۸، فرانسه با ۲۸ هزار و ۲۸۹ و برزیل با ۲۱ هزار و ۱۱۶ فوتی در رده های بعدی قرار دارند.

ایران نیز با ۷ هزار و ۳۰۰ فوتی ناشی از کرونا پس از بلژیک و آلمان دارای بیشترین میزان فوتی ها بوده است. ترکیه با ۴ هزار و ۲۷۶ فوتی پس از مکزیک، کانادا، هلند و چین قرار دارد.

گفتنی است ویروس جدید کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.