شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 5.3 میلیون نفر عبور کرد - املاک

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۵٫۳ میلیون نفر عبور کرد

تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۴۱۲ نفر افزایش یافت.

۲۳٫۰۵٫۲۰۲۰
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 5.3 میلیون نفر عبور کرد

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

براساس جدیدترین آمار تارنمای ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تعداد افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در سراسر جهان به ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۴۱۲ نفر رسیده است.

تاکنون ۳۴۰ هزار و ۷۵ نفر نیز در جهان بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۹۲ بیمار بهبود یافته اند.

مطابق این داده‌ها، تاکنون یک میلیون و ۶۴۵ هزار و ۳۵۳ مورد ابتلا به کرونا در آمریکا ثبت شده و این کشور در زمینه مذکور در جایگاه نخست جهان قرار دارد.

بر این اساس در برزیل ۳۳۲ هزار و ۳۸۲ نفر، در روسیه ۳۲۶ هزار و ۴۴۸ نفر، در اسپانیا ۲۸۱ هزار و ۹۰۴ نفر، در انگلیس ۲۵۴ هزار و ۱۹۵ نفر، در ایتالیا ۲۲۸ هزار و ۶۵۸ نفر، در فرانسه ۱۸۲ هزار و ۲۱۹ نفر و در آلمان ۱۷۹ هزار و ۷۱۳ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت ترکیه شمار مبتلایان ویروس کرونا به ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

ایران نیز با ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا در رتبه بعدی جهان قرار دارد.

آمریکا در شمار قربانیان کرونا نیز با ۹۷ هزار و ۶۵۵ فوتی دارای بیشترین تلفات ناشی از این ویروس بوده است.

کشورهای انگلستان با ۳۶ هزار و ۳۹۳، ایتالیا با ۳۲ هزار و ۶۱۶، اسپانیا با ۲۸ هزار و ۶۳۸، فرانسه با ۲۸ هزار و ۲۸۹ و برزیل با ۲۱ هزار و ۱۱۶ فوتی در رده های بعدی قرار دارند.

ایران نیز با ۷ هزار و ۳۰۰ فوتی ناشی از کرونا پس از بلژیک و آلمان دارای بیشترین میزان فوتی ها بوده است. ترکیه با ۴ هزار و ۲۷۶ فوتی پس از مکزیک، کانادا، هلند و چین قرار دارد.

گفتنی است ویروس جدید کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه