شمار مبتلایان به کرونا در عربستان از ۶ هزار نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کرونا در عربستان از ۶ هزار نفر فراتر رفت

وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۶۳۸۰ نفر افزایش یافته است.

۱۶٫۰۴٫۲۰۲۰
شمار مبتلایان به کرونا در عربستان از 6 هزار نفر فراتر رفت

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

محمد عبدالعالی، سخنگوی وزارت بهداشت عربستان سعودی طی یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: ۵۱۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا مشاهده شده و شمار مبتلایان به این ویروس به ۶۳۸۰ نفر افزایش یافته است.

وی افزود: تاکنون ۸۳ نفر بر اثر کرونا فوت کرده و ۹۹۰ بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

گفتنی است ویروس کرونا «کووید-۱۹» برای نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۰۰ کشور به یک بیماری «همه‌گیر جهانی» تبدیل شد.

شمار مبتلایان به کرونا در عربستان از ۶ هزار نفر فراتر رفت

 

کلاس آموزشی در ترکیه

کلاس هاى آموزشى ترکیه

کلاس های رایگان آموزشی در ترکیه
KÜLTÜR MERKEZİ 
برای استفاده از کلاس هاى آموزشى ترکیه، کافیست به سایت شهرداری منطقه محل سکونت خود مراجعه کرده و با وارد کردن همین کلمه ، مراکز نزدیک به منزل خود را شناسایی کنید . موسیقی ، رقص ، آموزشهای هنری ، کلاسهای زبان و حتا گاهی کارگاههای گفتگو در این مراکز برپاست که میتوانید بدون پرداخت هزینه و به شرط داشتن کیملیک از آنها استفاده کنید .این مراکز تحت نظر شهرداریها در ترکیه هستند و از آموزشهای بسیار خوبی برخوردارند. مراکز ISMEK
از لحاظ کارآیی بسیار شبیه فرهنگسراها هستند با این تفاوت که در مراکز ISMEK میتوان گواهینامه های معتبر در هررشته دریافت کرد که از لحاظ کاریابی مناسب هستند . در واقع آموزش در این مراکز رسمی تر از فرهنگسراهاست و میتوان برای دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای و یا زبان ، به آنها مراجعه کرد . آموزش در این مراکز نیز رایگان است و ترمها طولانی تر از فرهنگسراهاست .(کلاس هاى آموزشى ترکیه)مدارس تابستانی YAZ OKULU
با وجود اینکه اسم آنها “مدرسه” است اما در بیشتر آنها فعالیتهای غیر درسی برگزار میشود . اکثر کالجهای خصوصی و دانشگاههای بزرگ ، برگزار کننده مدارس تابستانی هستند . فعالیتهای علمی ، آموزش زبانهای مختلف ، کمپینگ ، ورزشهای مختلف و حتا سفرهای داخلی و خارجی ، از جمله خدمات آنها هستند . این مدارس بصورت تمام وقت و پاره وقت سرویس دهی روزانه دارند و میتوان با پرداخت هزینه اضافه تر ، از سرویس و غذا هم استفاده کرد . واضح است که برای ثبت نام در این کلاسها باید هزینه پرداخت کرد .
Belediye Spor Klubu
باشگاههای ورزشی وابسته به شهرداریها که در تمام مناطق وجود دارند . ممکن است به دلیل رایگان بودن کمی شلوغ باشند ولی آموزشها کاملا” مطابق با استاندارد است . این باشگاهها ، همه رشته های ورزشی را ندارند و محدود به چند رشته پرطرفدار مانند فوتبال ، بسکتبال ، والیبال و یکی دو  رشته دیگر هستند . هر فرد مجاز به ثبت نام در یک رشته ورزشی است .در سایت شهرداری منطقه خود میتوانید آنها را پیدا کنید .
(کلاس هاى آموزشى ترکیه)
مدارس ورزشی SPOR OKLU
در واقع همان کلاسهای ورزشی تابستانی هستند . رشته های مختلف ورزشی را آموزش میدهند و میتوان در چندین رشته ثبت نام کرد .بسته به تعداد رشته های انتخابی ، هزینه ها متفاوت است و اکثر آنها دارای خدمات سرویس حمل و نقل هستند .اگر به دیوارهای خیابانها نگاه کنید ، قطعا” چندین آگهی در مورد این کلاسها پیدا خواهید کرد .
کلاس های تومر
یکی از روش های شروع زندگی در ترکیه ثبت نام در کلاس های تومر است. در ابتدا شما باید با پرداخت ۳۵۰ دلار به حساب تومر، یک نامه پذیرش از این موسسه دریافت کنیدو این مبلغ پس از ورود به ترکیه و ثبت نام در مرکز تومر به عنوان بخشی از هزینه کلاس های آموزشی محسوب خواهد شد. پس از دریافت نامه پذیرش باید آن را به سفارت ببرید تا ویزای یکساله یا شش ماهه دانشجویی خود را بگیرید که بستگی به دوره های آموزشی شما دارد. یکی از مدارکی که دانشگاه ها از دانسجویان می خواهند مدرک آزمون تومر است. آزمون تومر شبیه آزمون های تافل و آیلتس است و شامل بخش های مختلف که در طول ۳ الی ۴ مدت زمان امتحان آن است و کسانی که بتوانند نمره C دریافت کنند موفق به اخذ دیپلم تومر می شوند. شرایط ورود به دانشگاه های ترکیه حداقل نمره ۶۰ برای این آزمون است که دانشجو باید رعایت کند. برای ورود به دانشگاه های ترکیه در آزمون های دیگری نیز باید شرکت کنید که در ادامه آورده شده است.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه