شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گذشت

تعداد کل افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» در سراسر جهان به بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسید.

۱۸.۰۴.۲۰۲۰
شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 2 میلیون و 300 هزار نفر گذشت

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

براساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی «ورلدومتر» تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۱۶ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» آلوده شده‌اند.

آمریکا با ۷۱۱ هزار و ۱۹۷ مورد ابتلا به کووید-۱۹ در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی در جهان است. اسپانیا با ۱۹۱ هزار و ۷۲۶ نفر و ایتالیا نیز با ۱۷۵ هزار و ۹۲۵ مورد آلوده به کووید-۱۹ در رده‌های دوم و سوم این فهرست قرار دارند.

تاکنون در فرانسه ۱۴۷ هزار و ۹۶۹ نفر، در آلمان ۱۴۲ هزار و ۷۵۱ نفر، در انگلیس ۱۱۴ هزار و ۲۱۷ نفر و در چین که خاستگاه شیوع کووید-۱۹ در جهان به شمار می‌رود، ۸۲ هزار و ۷۱۹ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

شمار بیماران کرونایی در ترکیه ۸۲ هزار و ۳۲۹، ایران ۸۰ هزار و ۸۶۸، بلژیک ۳۷ هزار و ۱۸۳، روسیه ۳۶ هزار و ۷۹۳ نفر، برزیل ۳۵ هزار و ۲۵ نفر، کانادا ۳۲ هزار و ۴۱۲، هلند ۳۱ هزار و ۵۸۹ نفر و در سوئیس نیز ۲۷ هزار و ۴۰۴ نفر اعلام شد.

همچنین تعداد افراد آلوده به کووید-۱۹ در پرتغال به ۱۹ هزار و ۶۸۵، هند به ۱۴ هزار و ۷۹۲، ایرلند به ۱۴ هزار و ۷۵۸، اتریش به ۱۴ هزار و ۶۷۱، سوئد به ۱۳ هزار و ۸۲۲، پرو به ۱۳ هزار و ۴۸۹، اسرائیل به ۱۳ هزار و ۱۰۷ و در کره جنوبی نیز به ۱۰ هزار و ۶۳۵ نفر رسیده است.

لازم به ذکر است ویروس کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین ظاهر و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۱۰ کشور تبدیل به بیماری «همه‌گیری جهانی» شد. تاکنون ۵۵۸ هزار و ۶۳۱ بیمار کرونایی در سراسر جهان بهبود یافته و ۱۵۸ هزار و ۲۸ نفر بر اثر این بیماری جان باخته اند. درمان یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۳۵۷ بیمار دیگر نیز ادامه دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.